Trwa ładowanie...
d4eegg3

DS E-Tense. Debiut przed genewską premierą

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
DS E-Tense. Debiut przed genewską premierą
(Materiały prasowe)
d4eegg3

Dwa w jednym: inteligentna technologia i zapierające dech w piersiach wzornictwo. DS postanowił popisać się przed światem sportowym samochodem elektrycznym, E-Tense.

Auto zostało pokazane na zdjęciach na kilka dni przed oficjalnym debiutem na salonie w Genewie. Ma 4,72 metra długości, 2,08 szerokości i zaledwie 1,29 wysokości. Do napędu służy całkowicie bezemisyjny, elektryczny motor o mocy 402 koni mechanicznych i 516 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

To przekłada się na osiągi: sprint do 100 km/h trwa zaledwie 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Zasięg w trybie mieszanym wynosi 310 km, a w trasie do 360 km.

d4eegg3

DS (luksusowa marka Citroena) chwali się, że opracowanie projektu wnętrza zajęło aż 800 godzin. Trwało tak długo, gdyż firma nawiązała współpracę z producentami luksusowych dodatków z Francji. Moyat opracowała mocowanie kasku, a BRM Chronographers – zegarek, który można wyjąć z konsoli środkowej i założyć na rękę. Z kolei Focal opracował high-endowy system nagłośnienia.

Jakie są szanse na produkcyjną wersję? Nikłe, ale można być pewnym, że pomysły zastosowane w DS E-Tense zostaną wdrożone w przyszłych modelach marki.

MAK

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3