Trwa ładowanie...
25-11-2013 15:32

Drzwi przyszłości

Drzwi przyszłościŹródło: youtube.com
d1wuq1e
d1wuq1e

Wydaje się, że samochodowe drzwi to proste urządzenie sprawdzające się od samego początku motoryzacji. Niektórzy jednak chcą udowodnić, że można je ulepszyć. Jednym z pomysłów są „znikające” drzwi, które pozwalają dużo wygodniej wsiadać i wysiadać, nie powodują problemów na ciasnych parkingach i prezentują się jakby pochodziły z filmu science-fiction.

Firmy robiące supersamochody starają się, aby miały nie tylko szalony wygląd i osiągi, ale też nietypowe drzwi. Rozwiązanie wykorzystywane w Lamborghini świetnie się sprawdza na parkingach, skrzydlaty Mercedes SLS nawiązuje do historii, a McLaren MP4-12C otrzymał coś pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Jednak w dziedzinie nietypowych drzwi szczególną pozycję zajmuje BMW i to nie z żadnym najdroższym modelem, a małym roadsterem Z1. W modelu tym drzwi chowają się w progach. Ciekawe i futurystyczne rozwiązanie okazało się jednak drogie, przez co Niemcy już do niego nie wrócili. Nie zniechęca to jednak amerykanów, którzy stworzyli podobną konstrukcję.

Rozwiązanie z USA jest nawet jeszcze bardziej praktyczne, gdyż nie wymaga małych drzwi i wysokiego progu. W tym przypadku drzwi chowają się pod podłogę pozwalając wygodnie zasiąść we wnętrzu. Taka konstrukcja jest jeszcze wygodniejsza niż u BMW i równie dobrze sprawdza się w przypadku ciasnego parkowania – szczególnie w przypadku coupe o długich drzwiach. Niestety taka technologia nie jest tania i mimo, że powstała już kilka lat temu nadal nie jest szerzej stosowana. Szkoda, gdyż na pewno w przypadku sportowych samochodów wielu klientów chce mieć coś wyjątkowego, a do tego praktycznego.

d1wuq1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wuq1e
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj