Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

Drzewica: kilka tysięcy osób pożegnało ofiary wypadku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drzewica: kilka tysięcy osób pożegnało ofiary wypadku
(PAP)
ycipk-cvgsq4

W kościele św. Łukasza w Drzewicy (Łódzkie) zakończyło się nabożeństwo żałobne odprawione w intencji ofiar wtorkowego wypadku drogowego, w którym zginęło 18 osób. W nabożeństwie uczestniczył m.in. wicepremier Waldemar Pawlak.

Na uroczystości pogrzebowe do drzewickiego kościoła przyszło kilka tysięcy osób. W kościele, przy trumnach ofiar były ich rodziny, bliscy, znajomi i oficjalne delegacje. Pozostali uczestnicy nabożeństwa zgromadzili się wokół kaplicy i w sąsiadującym z nią parku. Obok kościoła ustawiono telebim, na którym mogli oglądać przebieg nabożeństwa.

Po zakończeniu mszy z kościoła wyruszył kondukt żałobny. Szesnaście osób pochowanych będzie na cmentarzu w Drzewicy. Trumny z dwiema pozostałymi ofiarami zostaną przewiezione, w asyście policji, na nekropolie w miejscowościach: Radzice (Łódzkie) i Bieliny (Mazowieckie).

ycipk-cvgsq4

Wicepremier powiedział, że z rodzinami ofiar wypadku łączy się cała Polska. W imieniu władz państwowych zapewnił też, że rodziny zmarłych otrzymają pomoc. Dodał, że ci, którzy zginęli we wtorkowym wypadku "nie podróżowali bez potrzeby". - Podróżowali w trosce o swoje rodziny, najbliższych, w trosce o swój los. To dzisiejsze wydarzenie uświadamia nam wszystkim, jak niełatwo, jak trudno jest żyć w naszej ojczyźnie - powiedział.

Przed rozpoczęciem nabożeństwa odczytano listy z wyrazami współczucia, jakie po tragicznej śmierci osiemnastu osób na ręce biskupa ordynariusza diecezji radomskiej Henryka Tomasika skierowali: metropolita przemyski ks. arcybiskup Józef Michalik i przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia, ks. arcybiskup Zygmunt Zimowski.

- Dzisiaj Boga Wszechmogącego prosimy o wielki dar dobrego przejścia przez doczesność, by spotkać w wieczności naszych bliskich. A tym, których żegnamy, niech Pan Bóg będzie nagrodą za ich trud i doświadczenia - powiedział w homilii Tomasik.

Trumny z ciałami ofiar zostały przywiezione do świątyni przez jedną z łódzkich firm pogrzebowych, która za swoje usługi nie pobrała żadnych opłat.

ycipk-cvgsq4

Do wypadku, w którym zginęło 18 osób, doszło we wtorek po godz. 6 tuż za Nowym Miastem nad Pilicą w pow. grójeckim (Mazowieckie), na drodze wojewódzkiej nr 707, przy zjeździe na Rawę Mazowiecką. Zderzyły się tam czołowo volkswagen transporter z ciężarowym volvo. Transporterem jechało 18 osób. 16 zginęło na miejscu, dwie zmarły w szpitalu. Kierowca ciężarówki został ranny.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4