Trwa ładowanie...

Droższe tankowanie na stacjach

Przełom lipca i sierpnia upływa pod znakiem podwyżek cen na stacjach benzynowych, a drożeją niestety wszystkie rodzaje paliw, w tym także autogaz. Są to wzrosty średnio o 4 gr na litrze w skali całego kraju.

Droższe tankowanie na stacjachŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d2ulwnj
d2ulwnj

Średnie ceny paliw to odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 4,39 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 4,73 zł/l, olej napędowy – 4,22 zł/l, a autogaz – 1,84 zł/l. Podwyżki spowodowały, że ceny wróciły do poziomu z połowy czerwca, a jednocześnie są wyższe niż przed rokiem: benzyny o 5-6 gr/l, diesla o 11 gr/l, autogazu o 23 gr/l.

W tym tygodniu najtaniej benzynę bezołowiową 95 kupimy w województwach dolnośląskim i lubuskim. Za jej litr płacimy tu średnio 4,33-4,35 zł. Olej napędowy najtańszy jest już tradycyjnie w województwie dolnośląskim – średnio po 4,15 zł/l. Najdroższe paliwa mamy w województwie warmińsko-mazurskim, tu litr benzyny 95 kosztuje przeciętnie 4,45 zł, a diesla – 4,30 zł. Najtaniej autogaz – średnio po 1,78 zł/l – możemy kupić w województwach opolskim i świętokrzyskim, a najdrożej za LPG płacimy w zachodniopomorskim – po 1,95 zł/l.

Nie możemy zapominać o dużym zróżnicowaniu między minimalnym i maksymalnym poziomem cen poszczególnych paliw, bo różnice sięgają od 35 groszy na litrze benzyny do 37 groszy na litrze oleju napędowego i 39 groszy na litrze autogazu. Zdecydowanie najwyższe ceny będziemy notować na stacjach przy drogach ekspresowych i autostradach, więc szukający tańszego paliwa przy planowaniu wyjazdu na wakacyjny wypoczynek powinni wybrać inne miejsce tankowania.

źródło: BM Reflex

d2ulwnj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ulwnj
Więcej tematów