Trwa ładowanie...

Droga S2 zbudowana z sedesów?

Droga S2 zbudowana z sedesów?Źródło: PAP/Leszek Szymański
dx6ja5q
dx6ja5q

Zdążyliśmy z przejezdnością A2 przed Euro 2012, jednak droga S2 mająca pozwolić na ominięcie Warszawy w drodze na lotnisko ma już rok opóźnienia. Pojawiają się jednak bardziej szokujące informacje - Dziennik Gazeta Prawna informuje, że nasypy zostały wykonane ze starych potłuczonych sedesów, umywalek i śmieci.

Wokół powstającej w Warszawie S2 powstaje coraz więcej kontrowersji. Kontrola GDDKiA pokazała, że podczas budowy użyto nieprawidłowych materiałów - zamiast piasku wykorzystano glinę. Wykonawca jednak zdecydowanie zaprzecza oskarżeniom jakoby do budowy drogi wykorzystywano śmieci.

Problemy z S2 są jednak jeszcze poważniejsze. Zamieszanie dotyczyło działa firmy Arcadis-Egis i jej pracowników kontrolujących jakość wykonania drogi, którzy byli związani z wykonawcą. Dodatkowo, gdy firma Arcadis-Egis nakazała wykonanie poprawek, a później je zatwierdziła okazało się, że nie zostały one zrobione. Z tego powodu GDDKiA zarzuca firmie nieodpowiedni nadzór nad budową.

Droga miała być gotowa na Euro 2012, ale już ma bardzo poważne opóźnienia. Aktualnie sprawą zajmują się eksperci zatrudnieni przez prokuratora i to od ich ekspertyz zależy dalszy los budowy - wyjaśnia Dziennik Gazeta Prawna. Budująca drogę firma Bilfinger Berger domaga się przesunięcia terminu oddana drogi o cały rok tłumacząc opóźnienie problemami z wykupem gruntów.

S2 nie jest jedyną problematyczną drogą w Warszawie. Druga odnoga autostrady A2 też powstawała w bólach. Usuwanie usterek trwało rok i jest to najdroższa droga w Polsce, gdyż średnio jej kilometr kosztował aż 218 mln zł, czyli pięciokrotnie więcej niż w przypadku i tak drogich autostrad.

dx6ja5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6ja5q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj