04-03-2011 20:59

Dookoła Murcji: Gołaś przed Contadorem

d24e1gf
d24e1gf

Australijczyk Michael Matthews (Rabobank) wygrał w Alhama de Murcia pierwszy etap i został liderem wyścigu kolarskiego dookoła hiszpańskiej prowincji Murcja. Michał Gołaś (Vacansoleil) finiszował na 13. pozycji, tuż przed słynnym Hiszpanem Alberto Contadorem.

Dla Contadora, trzykrotnego zwycięzcy Tour de France, niedawno oczyszczonego przez krajową federację z zarzutu stosowania niedozwolonych środków, jest to drugi tegoroczny start. Jednym z jego pomocników w tej imprezie jest Jarosław Marycz.

Wyścig składa się tylko z trzech etapów. W sobotę odcinek z Estrella de Levante do Sierra Espuna, a w niedzielę - rozstrzygająca próba, jazda indywidualna na czas w Murcji (12,4 km).

Wyniki 1. etapu, San Pedro del Pinatar - Alhama de Murcia (178 km) i klasyfikacja generalna: