Trwa ładowanie...
wrocław
Karol Wiak
20-03-2023 10:47
Materiał partnera:

Dolny Śląsk na weekend - samochodem czy komunikacją publiczną?

Podczas wymarzonego wypoczynku, niemal każdy za wszelką cenę pragnie odkryć możliwie największą liczbę miejsc wartych uwagi. Czasem, nie do końca jest to możliwe. Zbyt krótki czas wypoczynku, jak i ograniczenia związane z przemieszczaniem się. Czy piękno regionu Dolnego Śląska lepiej odkrywać z perspektywy własnego samochodu, czy środków komunikacji publicznej?

Dolny ŚląskDolny ŚląskŹródło: WP, fot: materiały prasowe
d178w27
d178w27

Każdy moment jest dobry, by zaplanować swój urlop w wybranej części Polski. Najpopularniejszym terminem są oczywiście wakacje. Jednak, coraz więcej osób wypoczywa również w innych terminach - np. podczas ferii zimowych. Niezależnie od miesiąca wypoczynku, niemal każdy pragnie zobaczyć możliwie jak najwięcej w wybranym przez siebie miejscu. Zdecydowanie prościej jest odkryć to, co najważniejsze w danej miejscowości. Nieco trudniej wygląda sytuacja, gdy turystom zależy na odkryciu atrakcyjnych miejsc w danym regionie. I tu, pomocne mogą okazać się środki transportu. Czy Dolny Śląsk lepiej odkrywać samochodem, czy z wykorzystaniem środków transportu publicznego?

Wrocław - obowiązkowy punkt nie tylko dla zmotoryzowanych 

Skoro jest to wypoczynek na Dolnym Śląsku, to warto jest rozpocząć odkrywanie tego, co najpiękniejsze od stolicy województwa dolnośląskiego, czyli Wrocławia. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych polskich miast i jedno z najbardziej zakorkowanych.

Zmotoryzowany turysta, może napotkać tu liczne problemy. Stanie w korkach nie jest niczym przyjemnym, a poza ścisłym centrum, atrakcje turystyczne znajdują się kawałek od centrum, przez co przemieszczanie się jest niemal koniecznością.

d178w27

Drugi problem stanowi strefa płatnego parkowania, dlatego wybierając apartamenty we Wrocławiu, dobrze jest zdecydować się na taki obiekt, który oferuje bezpłatne miejsce parkingowe. W ten sposób, można pozostawić swój samochód w bezpiecznym miejscu i rozpocząć odkrywanie uroków miasta, korzystając ze środków transportu publicznego. A te są naprawdę dobrze rozwinięte. Po mieście kursują tramwaje, autobusy miejskie, a połączenia są dostosowane do potrzeb turystów. Rezerwując obiekt, swój pobyt można opłacić, wykorzystując bon turystyczny, którego ważność upływa wraz z końcem marca 2023 roku. Apartamenty akceptujące bon i dopasowane do własnych potrzeb można znaleźć w portalu Nocowanie.pl.

Magia Dolnego Śląska - bliższe i nieco dalsze lokalizacje 

Okazuje się, że Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław, ale również inne ciekawe miejsca, które pozwalają zorganizować wypoczynek o każdej porze roku. To przede wszystkim piękne góry. Wystarczy wymienić Karkonosze, Góry Stołowe, czy Góry Izerskie. Od Wrocławia są one oddalone nawet około 200 km. Dlatego, w takim przypadku, dobrze będzie skorzystać z własnego samochodu.

Co prawda, do Szklarskiej Poręby w Karkonoszach kursują pociągi. Autobusy dojeżdżają również do innych popularnych miejscowości. Możliwości, związane z odkrywaniem piękna regionu, będą jednak ograniczone.

Podróż samochodem pozwoli dotrzeć do tych najciekawszych miejsc i o każdej godzinie. Dojazd na szlak, czy do klimatycznego miasteczka, nie będzie żadnym problemem. Można zabrać ze sobą nieco więcej niezbędnych rzeczy. Do tego, taka opcja transportu to pełna niezależność, co jest szczególnie ważne podczas wymarzonego urlopu.

d178w27

Dlaczego warto podróżować samochodem po Dolnym Śląsku? 

Nie ulega żadnej wątpliwości, że podróże samochodem po Dolnym Śląsku, to sama przyjemność. Świetnie rozwinięta infrastruktura drogowa, dobre połączenie między popularnymi miejscowościami - wszystko to powoduje, że czas spędzony na Dolnym Śląsku jest miły i przyjemny.

Można zobaczyć zdecydowanie więcej, nawet w tak krótkim czasie, jakim jest weekend. Na zmotoryzowanych czeka tu wiele ciekawych miejsc, które przynajmniej raz w życiu warto przyjechać. Należy tu wspomnieć chociażby o Drodze Stu Zakrętów, która łączy Kudowę-Zdrój i Radków.

Mając do dyspozycji własny samochód, wczesnym rankiem można ruszyć na parking, z którego rozpoczyna się szlak na dany szczyt. Po zejściu z niego, można ruszyć dalej, by podziwiać piękno dolnośląskich miasteczek lub zorganizować wycieczkę do południowych sąsiadów - Czechów.

Pomimo wysokiego poziomu cen paliw, podróżowanie samochodem po tym regionie, jest tylko i wyłącznie przyjemnością. Z pewnością potwierdzi to każdy kierowca, który miał przyjemność podróżować po Dolnym Śląsku.

Materiał partnera:
d178w27

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d178w27
Więcej tematów