Trwa ładowanie...
d1te1ws
d1te1ws

Dolnośląskie/ Sześć firm chce budować kolejny odcinek trasy S3

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1te1ws

Sześć firm złożyło oferty na zaprojektowanie i wybudowanie drogi S3 na odcinku o długości 11,3 km od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe - poinformował w czwartek wrocławski oddział GDDKiA. Trasa łączy zachodnie wybrzeże Polski z południem Europy.

Najtańszą ofertę w wysokości ok. 261 mln zł złożyła firma Mota Engil Central Europe, a najdroższą firma Astaldi - wartości ok. 432 mln zł.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Borkowska, o wyborze oferty będzie decydować kryterium ceny, terminu realizacji oraz gwarancji jakości robót.

d1te1ws

Wykonawca będzie miał na wybudowanie odcinka 30 miesięcy od daty zawarcia umowy. Oprócz jezdni powstaną m.in. dwa węzły drogowe oraz 3 wiadukty.

Borkowska dodała, że otwarcie ofert na ostatni odcinek drogi ekspresowej S3 Nowa Sól-Legnica planowane jest jeszcze w listopadzie.

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami.

d1te1ws

Podziel się opinią

Share

d1te1ws

d1te1ws