Trwa ładowanie...
d5n3yve
wiadomości
14-08-2014 16:15

Dolnośląskie/ Przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S3

d5n3yve
d5n3yve

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnego dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3 o długości 36 km. Ma on połączyć Legnicę z Bolkowem. Inwestycję podzielono na dwa fragmenty.

Jak powiedział w czwartek PAP Michał Radoszko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, składanie wniosków w pierwszym etapie przetargu potrwa do 19 września.

"Potem poprosimy konkretne firmy o złożenie ofert i liczymy, że w połowie 2015 r. podpiszemy umowy na budowę" - dodał Radoszko.

Inwestycję podzielono na dwa fragmenty: liczący 20 km odcinek Legnica-Jawor oraz 16-kilometrowy fragment Jawor-Bolków.

d5n3yve

Na planowanej trasie przewidziano budowę 25 obiektów inżynieryjnych m.in. mostów i wiaduktów i dwóch miejsc obsługi podróżnych.

Odcinek S3 od Legnicy do Bolkowa to drugi dolnośląski fragment tej trasy. Na pierwszy od Nowej Soli (Lubuskie) do Legnicy ogłoszono już drugi etap przetargu i trwa wyłonienie wykonawcy.

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami.

d5n3yve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5n3yve
Więcej tematów