Trwa ładowanie...
d2i0out
Moto Target

Do 2020 r. powstanie pierwszy Lexus z napędem wodorowym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do 2020 r. powstanie pierwszy Lexus z napędem wodorowym
(zdjęcie producenta)
d2i0out

Szef europejskiego oddziału Lexusa zapowiedział, że do 2020 r. w sprzedaży pojawi się pierwszy model tej marki zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Ma on być ok. dwukrotnie mocniejszy od Toyoty Mirai.

Punktem wyjścia dla wodorowego Lexusa ma być RX 450h z hybrydową jednostką napędową o mocy 313 KM, zapewniającą przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy i prędkość maksymalną 200 km/h. W przypadku aut wodorowych silniki elektryczne czerpią energię z ogniw, w których jest ona uwalniana w wyniku reakcji wodoru z tlenem w obecności katalizatora. Proces ten jest dużo wydajniejszy niż standardowe spalanie wodoru.

Zapowiedzią modeli zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi był zaprezentowany na Tokyo Motor Show koncepcyjny model LF-FC, którego debiut został powszechnie odebrany jako sugestia, iż pierwszym Lexusem z nowym napędem będzie flagowy sedan LS. Auto otrzymało napęd na 4 koła – główny silnik napędzał tylną oś, zaś przednie koła otrzymały dwa dodatkowe silniki elektryczne. LF-FC był znacząco większy od aktualnej limuzyny Lexusa, a pod względem designu nawiązywał do studyjnego coupe LF-LC, który miał premierę w 2012 roku na targach w Detroit.

d2i0out

- Napęd na wodorowe ogniwa paliwowe bez kłopotu zmieści się w SUV-ie. Musimy tylko uzyskać osiągi odpowiednie dla aut klasy premium - powiedział Alain Uyttenhoven z Lexus Europe.

Źródło: Mototarget.pl

ll/Wirtualna Polska

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

d2i0out

Podziel się opinią

Share

d2i0out

d2i0out