Trwa ładowanie...
d3u9w8u

Dłuższe kolejki na przejściu polsko-rosyjskim w Bezledach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dłuższe kolejki na przejściu polsko-rosyjskim w Bezledach
(PAP/Darek Delmanowicz)
d3u9w8u

*Na przejściu granicznym z obwodem kaliningradzkim w Bezledach wydłużył się czas oczekiwania na przekroczenie granicy. Jest to związane ze zmianą rosyjskich przepisów celnych dot. aut osobowych - poinformował PAP rzecznik olsztyńskiej Izby Celnej Ryszard Chudy. *

Chudy poinformował, że na przejściu w Bezledach czas oczekiwania na przekroczenie granicy ostatniej doby wynosi od 4 do 2 godzin. Kolejki dotyczą samochodów osobowych.

"Sytuacja ta związana jest ze zmianą rosyjskich przepisów celnych dotyczących deklarowania czasowego wwozu na teren Federacji Rosyjskiej samochodów osobowych należących do obywateli Unii Europejskiej" - powiedział rzecznik olsztyńskich celników i dodał, że do tej pory każdy podróżny wjeżdżający do Rosji musiał wypełniać deklarację, która miała charakter jednokrotny - przy każdym kolejnym wjeździe trzeba było wypełniać ją ponownie.

d3u9w8u

"Teraz Rosjanie wprowadzają dokument, który będzie pozwalał wykorzystać go na 30- krotny wjazd i tym samym uprości całą procedurę i skróci czas przekroczenia granicy. Jednak pierwsze wypełnienie nowego wzoru deklaracji jest bardziej czasochłonne, stąd powstają kolejki" - dodał Chudy i podkreślił, że strona polska nie ma wpływu na tę sytuację.

Według rzecznika Izby Celnej w Olsztynie podobne kolejki nie tworzą się na pozostałych przejściach z obwodem kaliningradzkim tj. w Grzechotkach i Gołdapi.

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

d3u9w8u

Podziel się opinią

Share

d3u9w8u

d3u9w8u