Trwa ładowanie...
16 września 2016, 15:54

Długoterminowy wynajem aut zyskuje na popularności

Długoterminowy wynajem aut zyskuje na popularnościŹródło: Materiały prasowe
d3nbl32
d3nbl32

Firmy coraz częściej decydują się na korzystanie z długoterminowego wynajmu samochodów. Z badań rynku wynika, że z takiego rozwiązania korzysta obecnie 20 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Keralla dowiadujemy się również, że 25 proc. przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw zamierza skorzystać z tej usługi w przyszłości. Największe zainteresowanie długoterminowym najmem aut wyraża branża hotelarsko-gastronomiczna (40 proc.), natomiast na budowanie własnej floty stawia przede wszystkim sektor produkcji i budownictwa (20 proc.).

Wynajmem długoterminowy jest jedną z form leasingu. Kontrakt na wynajem długoterminowy przyjmuje formę umowy dzierżawy lub umowy leasingu operacyjnego. Często podkreślanym plusem wynajmu jest możliwość zmiany samochodu na nowy po skończeniu się okresu najmu. Jednak okazuje się, że także przy leasingu nie musimy stać się właścicielami samochodu wraz z zapłaceniem ostatniej raty. Auto może bowiem trafić na tzw. plac poleasingowy, a klient ma możliwość wzięcia kolejnego samochodu na ustalonych na nowo warunkach.

Przewagą wynajmu jest fakt, że to firma wypożyczająca samochód jest odpowiedzialna za opłacenie ubezpieczenia, naprawę szkód czy nawet zmianę opon. Zdejmuje to z przedsiębiorcy wiele obowiązków. W przeciwieństwie do klasycznego leasingu firma przeważnie nie ma obowiązku wpłacania wkładu własnego (przeważnie 20 proc. wartości auta). Główna wada to z kolei często stosowany limit kilometrów, którego przekroczenie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

d3nbl32

Źródło: mat. prasowe

ll

d3nbl32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nbl32
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj