Trwa ładowanie...
d4jdngl
19-02-2009 23:23

Długi weekend jednym z najbezpieczniejszych od lat

d4jdngl
d4jdngl

112 osób zginęło, 1479 zostało rannych - to bilans 1058 wypadków, do których doszło na polskich drogach podczas długiego kwietniowo-majowego weekendu. Mimo tych danych policja ocenia, że był to jeden z najbezpieczniejszych takich weekendów od lat. Zatrzymano też mniej niż zazwyczaj pijanych kierowców - 4044 w ciągu 10 dni.

Jak powiedział PAP Marcin Szyndler z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, najtragiczniejszy był 4 maja - zginęło wówczas 18 osób, zatrzymano też najwięcej pijanych kierujących.

"Największy ruch był wczoraj, gdyż wiele osób na sam koniec odłożyło powroty do domu. W okolicach większych miast tworzyły się korki. Mimo to był to jeden z najbezpieczniejszych dni minionego weekendu - doszło do 108 wypadków, w których zginęło siedem osób a 183 zostały ranne" - dodał Szyndler.

"W sumie możemy powiedzieć, że te 10 dni było jednymi z najbezpieczniejszych w historii polskiej motoryzacji" - podkreślił. Zwrócił także uwagę na to, że zatrzymywano mniej niż zwykle pijanych kierowców. "Być może wzięli sobie do serca nasze apele" - zaznaczył.

d4jdngl

Przypomniał również, że w czasie kwietniowo-majowego wypoczynku nad bezpieczeństwem Polaków, codziennie czuwało ponad 10 tys. policjantów. Wspierała ich m.in. żandarmeria wojskowa i straż miejska. Więcej patroli było na drogach, osiedlach i w miejscowościach turystycznych.

Policjanci patrolujący drogi sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierujących i prędkość z jaką jadą. W sumie w całym kraju rozmieszczonych było ponad 1000 punktów pomiaru prędkości a funkcjonariusze wykorzystywali też do tego celu fotoradary i wideorejestratory. Sprawdzali także stan techniczny aut, sposób przewożenia dzieci i to czy pasażerowie i kierowcy mają zapięte pasy. (PAP)

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj