Trwa ładowanie...
dj0rvwf

Diesel będzie tańszy od benzyny?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diesel będzie tańszy od benzyny?
(PAP/Wojciech Pacewicz)
dj0rvwf

W tym tygodniu ceny paliw na stacjach ponownie spadały. Obniżki dla benzyny i oleju napędowego wyniosły średnio 2 grosze na litrze. Ceny benzyny 95 spadły do średniego poziomu 5,36 zł/l, a oleju napędowego o do poziomu 5,39 zł/l. Średnio o 1 grosz na litrze taniał także autogaz, do poziomu 2,65 zł/l.

Ze względu na zmiany jakie odnotowaliśmy w hurcie w ostatnim tygodniu nie ma ryzyka podwyżek cen na stacjach w kolejnych kilku dniach. Ceny będą nieznacznie wahały się wokół obecnych poziomów. Po raz pierwszy od sierpnia ubiegłego roku hurtowe ceny diesla powinny być ponownie niższe niż benzyny bezołowiowej 95. Dzisiaj olej napędowy jest tańszy od popularnej 95 o 30 zł/1000 l, ale na stacjach jeszcze nie obserwujemy zmiany tej relacji. Za benzynę 95 kierowcy wciąż płacą średnio o 3 grosze na litrze mniej niż za litr diesla.

Kluczowa dla cen ropy i kursów walutowych, a przez to dla cen paliw w kraju będzie pozostawała kwestia konfliktu na Ukrainie w kontekście referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji. Aktualnie sytuacja na Ukrainie jeszcze nie wpłynęła na ceny ropy, ale zaostrzenie konfliktu może wpłynąć na tranzyt surowca. W takiej sytuacji cena może pójść w górę.

(źródło: Reflex)

dj0rvwf

Podziel się opinią

Share

dj0rvwf

dj0rvwf