Trwa ładowanie...
Moto Target
13-03-2009 16:23

DeLorean wróci do przyszłości!

DeLorean wróci do przyszłości!
dosxecn
dosxecn
fot. delorean.com
Źródło: fot. delorean.com

DeLorean, znany głównie z pierwszoplanowej roli w trylogii "Powrót do przyszłości", wciąż cieszy się dużą popularnością. Tak dużą, iż firma rozważa wyprodukowanie ograniczonej liczby modeli przeznaczonych do sprzedaży detalicznej.

Pierwszy prototyp ukończono w roku 1979. Auto było spełnieniem marzeń Johna Zacharego DeLoreana. W końcu lat 70. DeLorean rzucił posadę wiceprezesa GM z pensją 700 tys. dolarów rocznie, by stworzyć własne auto sportowe.

Powstała konstrukcja miała nowoczesny kształt klina, karoserię z nierdzewnej nielakierowanej stali oraz podnoszone do góry drzwi. Samochód był jednak za drogi i za słaby, aby odnieść sukces. Dodatkowo zastosowanie podzespołów z samochodów Renault sprawiało, że kosztujący 25 000 dolarów DeLorean nie grzeszył bezawaryjnością.

Produkcję oficjalnie rozpoczęto w 1981 roku w fabrykach DMC w Dunmurry w Północnej Irlandii. Przez kolejne dwa lata wyprodukowano około 9200 sztuk modelu DMC-12. Do 2005 przetrwało około 6000.

Źródło: Auto Experess, informacja MotoTarget

dosxecn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dosxecn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj