Trwa ładowanie...
d2sctec

Datsun dla Rosji, czyli tani sedan

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Datsun dla Rosji, czyli tani sedan
(zdjęcie producenta)
d2sctec

Datsun to azjatycka odpowiedź na Dacię. Tanie samochody japońskiej marki sprzedawane są na rozwijających się rynkach. 4 kwietnia Datsun zaprezentuje nowy model – będzie to sedan skierowany do rosyjskich klientów. Jego największą zaletą ma być niska cena.

Sedan Datsuna został stworzony w Rosji przez międzynarodowy zespół i ma być skierowany właśnie na ten rynek. Nie wiadomo, czy będzie oferowany w innych krajach i jakie rynki są brane pod uwagę. Twórcy zapowiadają, że samochód ma być praktyczny i przede wszystkim wytrzymały. Kiepska jakość rosyjskich dróg i potrzeba wieloletniego użytkowania oznacza, że Datsun musi być bardziej wytrzymały niż samochody oferowane w naszej części Europy.

Nie zostało to potwierdzone, ale rosyjskie media informują, że Datsun bazuje na platformie Łady Granty. Nie byłoby to niespodzianką, gdyż Renault Nissan jest większościowym udziałowcem w AvtoVAZ-ie, który produkuje Łady, a francusko-japońska korporacja planuje przejąć w całości rosyjskie zakłady do końca 2014 roku.

sj, moto.wp.pl

Zobacz najpopularniejsze gadżety motoryzacyjne na Allegro!

d2sctec

Podziel się opinią

Share

d2sctec

d2sctec