Dakar: polskie auta coraz wyżej!

Dakar: polskie auta coraz wyżej!Źródło: PAP/EPA
d1oox4l
d1oox4l

Znakomicie zaprezentowali się polscy kierowcy na trasie dziewiątego etapu Rajdu Dakar o długości 422 km z Calamy do Iquique w Chile. Bardzo wysokie szóste miejsce zajął Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem. Tuż za nimi uplasował się Krzysztof Hołowczyc. Para Dąbrowski/Czachor dojechała do mety 10. a Martin Kaczmarski 13.

Siódmy na wtorkowym etapie Hołowczyc, pilotowany przez Konstantina Żilcowa, w "generalce" przesunął się z 7. na 6. miejsce. Załoga Marek Dąbrowski/Jacek Czachor jest 7., Małysz z Martonem pozostali na 10. miejscu a Martin Kaczmarski z pilotem Philipe Palmeiro na 13.

Liderem rajdu jest Hiszpan Nani Roma, który we wtorek był trzeci, ustępując Francuzowi Peterhanselowi i Katarczykowi Al-Attiyahowi.

Motocyklista Jakub Przygoński był we wtorek trzynasty i pozostał na siódmej pozycji po dziewiątym etapie Rajdu Dakar. Najszybciej trasę pokonał Hiszpan Marc Coma, który nadal jest liderem.

d1oox4l

Z czołówki wypadł czwarty dotychczas Francuz Alain Duclos, który drugi dzień z rzędu walczył z problemami technicznymi motocykla i we wtorek na siódmym z 11 punktów pomiaru czasu miał ponad 2,5 godziny straty do najszybszego.

Trzeci wśród quadowców był we wtorek Rafał Sonik i pozostaje on na trzecim miejscu w "generalce". Prowadzi niezmiennie Chilijczyk Casale.

Nieoficjalna klasyfikacja motocyklistów na dziewiątym etapie Calama-Iquique (Chile), OS 422 km: