Dakar: "ósemka" Hołowczyca, świetny Sonik

Dakar: "ósemka" Hołowczyca, świetny SonikŹródło: PAP/EPA
d2hct4f
d2hct4f

Stephane Peterhansel za kierownicą Mini All4 Racing objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar po drugim etapie Pisco-Pisco, w którym zwyciężył. Krzysztof Hołowczyc, który po pierwszym etapie zajmował ósme miejsce, na mecie drugiego odcinka również zameldował się ósmy. "Hołek" jest ponadto ósmy w "generalce". Adam Małysz zajął w niedzielnym etapie 25. miejsce. Fantastycznie w rywalizacji quadów spisał się Rafał Sonik.

Drugi odcinek Pisco-Pisco obfitował w trudne piaszczyste trasy z dużymi wydmami. Sporą stratę w wyniku błędu na 75. kilometrze zanotował zwycięzca prologu wśród kierowców Carlos Sainz. Hiszpan próbował przeprawić się przez dużą wydmę, co przypłacił cennym czasem. Podobny błąd popełnił Nasser Al-Attiyah. Krzysztof Hołowczyc jechał równym tempem i na mecie nie stracił pozycji sprzed startu. Na poszczególnych punktach pomiarowych "Hołek" był nawet piąty i szósty, ale ostatecznie dojechał na ósmym miejscu.

Adam Małysz przyjechał na metę z 25. czasem. W klasyfikacji generalnej prowadzeni objął Peterhansel. "Hołek" jest ósmy, zaś Małysz 23. Szymon Ruta etap zakończył na 37. miejscu.

Powody do radości polskim kibicom dał Rafał Sonik. Nasz "quadowiec" skończył etap na wysokim szóstym miejscu. Łukasz Łaskawiec dotarł do mety z 18. czasem. Zwyciężył Marcos Patronelli przed Sebastianem Husseinim. W klasyfikacji Generalnej prowadzi Patronelli, zaś Sonik jest piąty.

d2hct4f

Najmniej powodów do radości mieli nasi motocykliści. Kuba Przygoński "zapoznał się" z wydmą na 75. kilometrze i stracił kilkanaście minut. Najlepiej z Polaków spisał się Jacek Czachor, który zajął 23. miejsce. Przygoński był 25., Marek Dąbrowski dopiero 66.