Dakar: 11. etap na żywo!

Dakar: 11. etap na żywo!Źródło: AFP
drywg3o
drywg3o
  1. etap Rajdu Dakar będzie wyjątkowy - rywalizacja po raz pierwszy w historii przenosi się do Peru. Zawodnicy będą jeździć po zupełnie nowych trasach. Oby czwartek okazał się szczęśliwy dla Krzysztofa Hołowczyca - polski kierowca miał podczas 10. etapu wielkiego pecha i z powodu awarii samochodu spadł w klasyfikacji generalnej na 13. miejsce.

Na 10. etapie Rajdu Dakar Krzysztof Hołowczyc pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo i zapewne także na miejsce na podium. Awarie i problemy na trasie sprawiły, że "Hołek" stracił do najlepszych ponad 5 godzin. Z dobrej strony pokazał się natomiast Adam Małysz, który na metę dotarł jako 33. z trzygodzinną startą do zwycięzcy etapu, Joana Romy (Mini All4 Racing).

[

]( )

drywg3o

21:22 Mocna końcówka załogi Hołowczyc/Fortin. Na mecie zameldowali się z 6. czasem, ze stradą 12 minut i 15 sekund do zwycięzcy. Hołek powraca do pierwszej "10" w generalce

21:05 Peterhansel wygrywa 11. etap i umacnia się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce dla Romy. Na WP8 Hołek zmniejszył stratę do Francuza do 31 minut i 40 sekund

20:44 Na WP7 Hołek wciąż na szóstym miejscu z 14 minutami straty

20:31 Na WP6 Hołowczyc zameldował się z szóstym czasem, mając ponad 14 minut straty do lidera. Małysz wciąż nie dojechał do WP5

drywg3o

20:17 Odnalazł się Gordon. Amerykanin zameldował się na WP5 z 19. czasem. Do Peterhansela traci godzinę i 11 minut.

20:07 Sonik czwarty także na WP8. Do lidera traci 31 minut i 12 sekund.

19:51 Wśród quadów na mecie zameldowali się już bracia Patronelli oraz Maffei. Rafał Sonik był czwarty na WP7.

19:44 Hołowczyc pojawił się na WP5 jako siódmy, z ponad 16 minutami straty do Peterhansela. Gordona cały czas nie ma!

drywg3o

19:23 38. na metę wśród motocyklistów dojechał Marek Dąbrowski.

19:19 Gordon musi mieć jakieś problemy z samochodem. Przypominamy, że na WP3 jeszcze prowadził, by na WP4 zameldować się z sześcioma minutami straty do Peterhansela. Teraz Francuz minął już WP5, podczas Gdy Gordona jak nie było, tak go nie ma. Czyżby kolejny faworyt przegrał z pustynią?

19:03 Na WP4 w wyścigu samochodów pojawił się Adam Małysz. Czas gorszy od lidera o godzinę i 49 minut daje mu 37 miejsce

drywg3o

18:53 Jacek Czachor ukończył już czwartkowy odcinek specjalny z 19. czasem. Do Despresa stracił niespełna 26 minut.

18:37 Załoga Beaupre/Lisicki dojechała na WP4 z 27. czasem. Do lidera ma godzinę i 12 minut straty

18:29 Siedmiu motocyklistów zameldowało się już na mecie dzisiejszego Odcinka Specjalnego. Pierwszy jest Francuz Despres przed Hiszpanami Comą i Borredą.

18:25 Rafał Sonik na długo zniknął nam z "radaru", aż w końcu odnalazł się na drugiej sekcji OS-u. Jest czwarty z niespełna dwudziestominutową stratą do lidera.

drywg3o

18:19 Jacek Czachor zameldował się na WP7 jako 19. Do lidera, którym jest Francuz Despres, traci nieco ponad 20 minut.

17:48 Dobrze spisuje się też Adam Małysz, który na WP3 stawił się z 39. czasem. Do lidera stracił godzinę i 17 minut.

17:33 Coraz lepiej radzi sobie Krzysztof Hołowczyc, który na WP4 jest ósmy z szesnastominutową stratą do lidera, Peterhansela

17:29 24. na piątym pomiarze czasu jest wśród motocyklistów Jacek Czachor

drywg3o

17:25 Na WP3 Beaupre/Lisicki na 25. miejscu

17:17 Załoga Beaupre/Lisicki na WP2 dojechała z 30. czasem. Z 44. czasem zjawił się Adam Małysz, który ma ponad godzinę straty do lidera

16:53Peterhansel najszybszy na 4 pomiarze czasu. Coś musiało się przytrafić Gordonowi, który spadł na 4. miejsce i ma ponad 6 minut straty do lidera

16:38 Na WP3 Hołowczyc jest jedenasty z prawie siedemnastoma minutami straty do Gordona.

16:21 Krzysztof Hołowczyc jest już na drugim punkcie pomiarowym z dwunastym czasem. Do prowadzącego Gordona stracił 14 minut 34 sekundy.

16:12 Siedem ekip minęło już trzeci punkt pomiarowy. Cały czas prowadzi załoga Gordon/Campbell. Tymczasem czekamy na wyniki polskich ekip na WP2

15:43 Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem dojechali do WP1 z 32. czasem. Do najlepszej załogi stracili na pomiarze 12 minut i 47 sekund.

15:38 Załoga Peterhansel/Cottret jako pierwsza zameldowała się na WP2 w rywalizacji samochodów. Niedługo później ich czas został poprawiony przez amerykańską załogę Gordon/Campbell

15:32 Na WP4 w rywalizacji quadów zameldowało się już trzech zawodników. Tymczasem Rafała Sonika wciąż brakuje na WP1. Nie wiemy, co się dzieje z Polakiem

15:26 Krzysztof Hołowczyc zameldował się na WP1 z 23 czasem. Do prowadzącej ekipy Gordon (USA), Campbell (USA) traci 8 minut i 41 sekund

14:58 Adam Małysz wyruszył na trasę odcinka specjalnego!

14:52 Jacek Czachor 19. na WP4. Jego strata do lidera jednak się powiększa - 12 minut i 39 sekund. Na tym samym WP Marek Dąbrowski zameldował się jako 35.

*14:08 *Czachor jak na razie z 15. czasem na WP3. Strata do Guella to 8 minut i 33 sekundy.

13:47 Jacek Czachor minął drugi punkt kontrolny. Polski motocyklista 19. ze stratą 7 minut i 41 sekund do lidera.

13:24 Marek Dąbrowski dojechał do pierwszego Way Point. Polak jest 45.

12:46 Jacek Czachor na pierwszym punkcie pomiaru czasu. Polak awansował o jedną pozycję - jest 12. Polak traci do lidera 3 minuty i 40 sekund.

12:44 Na trasie pojawili się już Marek Dąbrowski i Rafał Sonik.

*12:38 *Pierwsi motocykliści minęli już WP1. Najszybszy okazał się Helder Rodrigues, który o 11 sek. wyprzedza Cyrila Despresa.

12:24 Na trasę wyjedzie dziś według listy startowej 109 motocyklistów, 16 zawodników na quadach, 101 załóg samochodowych i 63 ciężarówki.

*12:16 *Motocykliści już na trasie odcinka specjalnego. Jest już na nim także Jacek Czachor.