Trwa ładowanie...

Czyszczenie tapicerki w aucie. Odkurzacz, który dotrze wszędzie

Odkurzanie samochodu przed świętami nie jest takie szybkie i proste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz oszczędzić sobie kłopotu, warto zastanowić się nad zakupem niewielkiego odkurzacza ręcznego. Bardziej skomplikowane prace wymagają większego zaangażowania.

Share
Czyszczenie tapicerki w aucie. Odkurzacz, który dotrze wszędzie
Źródło: Shutterstock.com
dy0obiv

Poniżej znajdziesz kilka odkurzaczy ręcznych, które poradzą sobie nie tylko z czyszczeniem auta. Możesz wykorzystać je również do innych czynności, a co za tym idzie przydadzą się nie tylko w garażu. W ten sposób odkurzanie stanie się o wiele wygodniejsze.

Do garażu i nie tylko

Tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu tapicerki i trudnodostępnych miejsc w aucie, ale równie dobrze sprawdzi się w domu. Odkurzacz o mniejszej mocy zbiera kurz znacznie lepiej niż ścierka i doskonale radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń z tapicerki. Pamiętaj, że odkurzacz o odpowiednio dużej mocy będzie w stanie poradzić sobie z uporczywymi zanieczyszczeniami nawet bez zakładania specjalnych końcówek. Jeśli zdecydujesz się na tańsze urządzenie, wybierz modele z wymiennymi częściami, które przydadzą się podczas czyszczenia różnych powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Odkurzacze samochodowe z plastikowym pojemnikiem na odpady to wyjątkowo opłacalna w eksploatacji opcja. Po zapełnieniu się pojemnika wystarczy otworzyć urządzenie, opróżnić kosz i gotowe. Nie musisz kupować worków i cyklicznie ich wymieniać. Obejdziesz się bez dodatkowych kosztów.

Samochodowa tapicerka wymaga odpowiedniego traktowania Shutterstock.com
Samochodowa tapicerka wymaga odpowiedniego traktowania Źródło: Shutterstock.com

Odkurzacze samochodowe mają mniejszą moc niż te standardowe, ale z powodzeniem poradzą sobie z kurzem, sierścią, okruchami czy nawet zaschniętym błotem. Ich największym atutem jest poręczność i wygoda operowania. Przy pomocy zwykłego odkurzacza, nawet po odłączeniu rury trudno manewrować końcówką we wnętrzu auta, nie mówiąc już o przestrzeni pod fotelami.

Przewodowy czy bezprzewodowy

Szukając odpowiedniego urządzenia zastanów się nad tym, w jakich warunkach będziesz z niego korzystać. Zawodowi kierowcy z pewnością docenią sprzęt, który mogą zabrać ze sobą w podróż. Odkurzacz zasilany przy pomocy zapalniczki samochodowej to praktyczne i wygodne rozwiązanie, z którego możesz korzystać właściwie w każdych warunkach – zarówno w domu, jak i podczas kilkuminutowego postoju.

Ci, którzy szukają sprzętu zarówno do samochodu, jak i użytku domowego, mogą również wybrać modele zasilane przy pomocy akumulatora. Z łatwością przeniesiesz go z miejsca na miejsce i odkurzysz trudnodostępne zakamarki z dala od gniazdka. Pamiętaj, że tego typu urządzenia mają jednak swoje ograniczenia. Z jednej strony będzie to ograniczony czas pracy – przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a także nieco mniejsza moc niż w przypadku odkurzaczy przewodowych.

Odkurzanie i pranie za jednym zamachem

Nawet najlepszy odkurzacz ręczny nie poradzi sobie z zaschniętymi plamami. Wtedy trzeba będzie pokusić się o bardziej zaawansowany sprzęt do czyszczenia tapicerki. Odkurzacze piorące niestety nie są tak poręczne jak samochodowe, ale doskonale sprawdzą się w zaniedbanym aucie. Pranie pozwoli pozbyć się uciążliwych zapachów, które "przegryzą" się przez tapicerkę, na przykład dymu papierosowego. Z drugiej strony taki odkurzacz świetnie wyczyści wykładziny w domu. Koniec z trudnymi do usunięcia plamami, które szpecą dywan.

dy0obiv

Podziel się opinią

Share
dy0obiv
dy0obiv
Więcej tematów