Trwa ładowanie...
dr8yj39

Czyszczenie tapicerki w aucie. Odkurzacz, który dotrze wszędzie

Odkurzanie samochodu przed świętami nie jest takie szybkie i proste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz oszczędzić sobie kłopotu, warto zastanowić się nad zakupem niewielkiego odkurzacza ręcznego. Bardziej skomplikowane prace wymagają większego zaangażowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochodowa tapicerka potrzebuje specjalnego traktowania
Samochodowa tapicerka potrzebuje specjalnego traktowania (Shutterstock.com)
dr8yj39

Poniżej znajdziesz kilka odkurzaczy ręcznych, które poradzą sobie nie tylko z czyszczeniem auta. Możesz wykorzystać je również do innych czynności, a co za tym idzie przydadzą się nie tylko w garażu. W ten sposób odkurzanie stanie się o wiele wygodniejsze.

Do garażu i nie tylko

Tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu tapicerki i trudnodostępnych miejsc w aucie, ale równie dobrze sprawdzi się w domu. Odkurzacz o mniejszej mocy zbiera kurz znacznie lepiej niż ścierka i doskonale radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń z tapicerki. Pamiętaj, że odkurzacz o odpowiednio dużej mocy będzie w stanie poradzić sobie z uporczywymi zanieczyszczeniami nawet bez zakładania specjalnych końcówek. Jeśli zdecydujesz się na tańsze urządzenie, wybierz modele z wymiennymi częściami, które przydadzą się podczas czyszczenia różnych powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Odkurzacze samochodowe z plastikowym pojemnikiem na odpady to wyjątkowo opłacalna w eksploatacji opcja. Po zapełnieniu się pojemnika wystarczy otworzyć urządzenie, opróżnić kosz i gotowe. Nie musisz kupować worków i cyklicznie ich wymieniać. Obejdziesz się bez dodatkowych kosztów.

Samochodowa tapicerka wymaga odpowiedniego traktowania Shutterstock.com
Samochodowa tapicerka wymaga odpowiedniego traktowania

Odkurzacze samochodowe mają mniejszą moc niż te standardowe, ale z powodzeniem poradzą sobie z kurzem, sierścią, okruchami czy nawet zaschniętym błotem. Ich największym atutem jest poręczność i wygoda operowania. Przy pomocy zwykłego odkurzacza, nawet po odłączeniu rury trudno manewrować końcówką we wnętrzu auta, nie mówiąc już o przestrzeni pod fotelami.

Przewodowy czy bezprzewodowy

Szukając odpowiedniego urządzenia zastanów się nad tym, w jakich warunkach będziesz z niego korzystać. Zawodowi kierowcy z pewnością docenią sprzęt, który mogą zabrać ze sobą w podróż. Odkurzacz zasilany przy pomocy zapalniczki samochodowej to praktyczne i wygodne rozwiązanie, z którego możesz korzystać właściwie w każdych warunkach – zarówno w domu, jak i podczas kilkuminutowego postoju.

Ci, którzy szukają sprzętu zarówno do samochodu, jak i użytku domowego, mogą również wybrać modele zasilane przy pomocy akumulatora. Z łatwością przeniesiesz go z miejsca na miejsce i odkurzysz trudnodostępne zakamarki z dala od gniazdka. Pamiętaj, że tego typu urządzenia mają jednak swoje ograniczenia. Z jednej strony będzie to ograniczony czas pracy – przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a także nieco mniejsza moc niż w przypadku odkurzaczy przewodowych.

Odkurzanie i pranie za jednym zamachem

Nawet najlepszy odkurzacz ręczny nie poradzi sobie z zaschniętymi plamami. Wtedy trzeba będzie pokusić się o bardziej zaawansowany sprzęt do czyszczenia tapicerki. Odkurzacze piorące niestety nie są tak poręczne jak samochodowe, ale doskonale sprawdzą się w zaniedbanym aucie. Pranie pozwoli pozbyć się uciążliwych zapachów, które "przegryzą" się przez tapicerkę, na przykład dymu papierosowego. Z drugiej strony taki odkurzacz świetnie wyczyści wykładziny w domu. Koniec z trudnymi do usunięcia plamami, które szpecą dywan.

dr8yj39

Podziel się opinią

Share

dr8yj39

dr8yj39