Trwa ładowanie...
18-02-2013 11:19

Czy warto kupić AC dla auta firmowego?

Czy warto kupić AC dla auta firmowego?Źródło: zdjęcie producenta
d4chpks
d4chpks

Flota pojazdów staje się dla wielu firm standardem. Oprócz obowiązkowego OC przedsiębiorstwa mogą zdecydować się też na wykup autocasco. Czy taka inwestycja jest opłacalna?

Choć wykupienie takiej polisy dla samochodu wykorzystywanego w działalności gospodarczej nie jest konieczne, to coraz więcej firm decyduje się na taka opcję. Warto zaznaczyć, iż nabycie AC daje możliwość innego rozliczenia wydatków na samochód. Przedsiębiorca który zdecyduje się na wykup takiego ubezpieczenia dla samochodu firmowego może zaliczyć do kosztów wydatki na jego remonty powypadkowe. Bez znaczenia pozostaje przyczyna wypadku oraz kto był jego sprawcą. Do kosztów zaliczyć można też bieżące naprawy i pozostałe koszty powypadkowe.

W zależności od wariantu AC może obejmować swoim zasięgiem zderzenie samochodu, zarówno z innym pojazdem jak i człowiekiem, zwierzęciem czy przedmiotami, uszkodzenie auta przez osoby trzecie, zdarzenia losowe (np. pożar, zatopienie), kradzież pojazdu lub jego wyposażenia czy też akty wandalizmu.

Uszkodzenie firmowego auta to jeden z najczęstszych przypadków zniszczenia mienia pracodawcy. Czy w przypadku spowodowania wypadku lub też kolizji przez pracownika właściciel floty może pokryć wszystkie koszty z AC? Wiele firm posiada ubezpieczenie AC, które pokrywa koszty związane z naprawieniem szkód spowodowanych w wypadkach samochodowych czy np. związanych z kradzieżą samochodu służbowego z winy pracownika. Jednak w pewnych sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku, gdy kierowca spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu lub na skutek nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Flotis.pl

ll/moto.wp.pl

d4chpks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4chpks
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj