Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
15-05-2018 12:53

Czy komornik może zająć samochód za długi?

Kredyt, pożyczka, a następnie chwilówka… To pierwsze kroki do długów, które dziś niestety nie są obce wielu osobom. Chęć pozyskania drogich rzeczy w krótkim czasie to błędy, które obecnie popełnia nasze społeczeństwo. Bowiem zakup „na raty” czy kredyt pod zastaw mogą być bardzo zgubne. Wystarczy jedynie choć na chwilę utracić pracę i nie spłacić kilku rat, aby lada moment szukać pomocy dla zadłużonych.

Czy komornik może zająć samochód za długi?Źródło: Pixabay.com
dzcwd2k
dzcwd2k

W takiej sytuacji rozwiązań jest wiele: począwszy od ugody z komornikiem, po ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Pamiętajmy jednak, że niespłacany dług rośnie. Musimy liczyć się z odsetkami, które naliczają sobie firmy windykacyjne czy też kancelarie prawne. Dlatego jeśli już dziś wiemy, że nie poradzimy sobie ze spłaceniem zaciągniętego kredytu czy pożyczki warto rozejrzeć się za profesjonalną pomocą, dzięki której wybrniemy z długów.

Co ważne – jeśli niespłacony dług zajmie komornik - ma on pełne prawo do zajęcia wynagrodzenia. W jego obowiązku należy jedynie pozostawienie minimalnej pensji (z zastrzeżeniem, że jest to umowa o pracę). Inne umowy podpisane z pracodawcą mogą zostać w pełni przejęte przez osobę do tego uprawnioną. Komornik może przejąć również nasz dobytek w postaci samochodu, telewizora czy też innego sprzętu RTV. Osobie zadłużonej musi pozostawić jedynie to, co jest niezbędne do codziennej egzystencji. Jeśli więc nie udało Wam się dojść do kompromisu z egzekutorem – pomoc dla osób zadłużonych jest wręcz niezbędna! Obecnie pomoc taką oferuje wiele firm. Wsparcia należy szukać przede wszystkim w Internecie bądź w dużych miastach, gdzie owe firmy mają swoje siedziby. Z problemami finansowymi boryka się wiele osób. Wynika to głównie z kredytów zaciągniętych na wysoką kwotę oraz niestabilności zatrudnienia. Nawet najbardziej znane i renomowane firmy przechodzą kryzys, który niestety dotyka pracowników. Decyzja o pożyczce czy kredycie powinna być dokładnie przemyślana. Pod uwagę powinniśmy wziąć wszystkie argumenty „za” i „przeciw”. A przede wszystkim należy pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym, dzięki któremu w razie kryzysowej sytuacji będziemy mogli uniknąć szukania pomocy dla osób zadłużonych. Naszej uwadze nie powinny umknąć także warunki pożyczki. Z pewnością nikt z Was nie chce spłacać dwukrotnej (a czasem nawet trzykrotnej) kwoty pożyczki.

Niespłacony kredyt jednak nie musi już spędzać snu z powiek. W dzisiejszych czasach pomoc jest łatwo dostępna. Wystarczy jedynie odrobina chęci, pracy oraz dobrej woli. Nie ma problemu, którego nie można rozwiązać – pamiętajmy o tym!

dzcwd2k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzcwd2k
Więcej tematów