Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ubezpieczenie komunikacyjne
30-07-2017 10:30

Czuj się pewnie na drodze, czyli dlaczego warto wykupić assistance samochodowy

Od stycznia do maja tego roku na polskich drogach odnotowano prawie 11 tys. wypadków samochodowych. Przez ten czas miało miejsce również ponad 34 tys. stłuczek i aż 166 tys. zgłoszonych kolizji. Choć nie istnieje jeden sprawdzony sposób na uniknięcie zdarzeń losowych na drodze, można szybko i łatwo zadbać o swoje bezpieczeństwo i portfel po wypadku. Na czym polega assistance samochodowy i jakie niesie za sobą korzyści?

Share
Czuj się pewnie na drodze, czyli dlaczego warto wykupić assistance samochodowyŹródło: Europ Assistance, fot: Materiały prasowe
d2cmywx

Assistance samochodowe to ubezpieczenie, które może przysłużyć się każdemu kierowcy auta. Pomaga ono rozprawić się z przykrymi skutkami wypadku lub kradzieży pojazdu, a także przyda się przy planowaniu podróży czy w sytuacji awarii. Jak dokładnie działa tego rodzaju ubezpieczenie? Zobacz najważniejsze fakty, które warto wiedzieć o assistance samochodowym.

Assistance samochodowy a kradzież pojazdu

Nie ma jednej reguły, według której można by było wskazać, gdzie i kiedy złodzieje najchętniej kradną samochody. Liczba przywłaszczeń aut w Polsce nadal znajduje się na bardzo wysokim poziomie, stąd też coraz więcej osób wybiera ubezpieczenie mogące zabezpieczyć przed skutkami kradzieży. W Europ Assistance możesz liczyć na to, że po zdarzeniu ubezpieczyciel zajmie się organizacją wynajmu samochodu zastępczego, tak abyś mógł kontynuować podróż lub wrócić bezpiecznie do domu.

Z assistance samochodowego skorzystasz również wtedy, gdy uda się zlokalizować ukradzione auto. W tej sytuacji ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty jednorazowego przejazdu do miejsca wskazanego przez Centrum Alarmowe kierowcy po odbiór odnalezionego pojazdu i dostarczenie go do Twojego domu lub innej wybranej przez Ciebie lokalizacji. W takich sytuacjach zapłacisz jedynie za zakup paliwa, ubezpieczenia inne niż OC/AC oraz opłaty drogowe, np. na autostradach.

d2cmywx

Assistance samochodowy a awaria pojazdu

Przed dłuższą podróżą z pewnością upewniasz się, czy Twój pojazd jest sprawny technicznie. Pamiętaj jednak, że nawet błahe przyczyny usterek mogą stać się trudnymi do rozwiązania problemami, szczególnie jeśli wydarzą się daleko od domu. To właśnie w takich sytuacjach assistance samochodowy może Ci się przydać najbardziej.

Dzięki ubezpieczeniu auta w przypadku awarii możesz liczyć na:

  • uruchomienie pojazdu na miejscu zdarzenia,
  • holowanie auta,
  • dostarczenie paliwa,
  • pomoc przy wymianie opon. W pakiecie Premium są również dostępne takie udogodnienia, jak zorganizowanie samochodu zastępczego, zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy awarii czy organizacja powrotu do miejsca zamieszkania.

Assistance samochodowy a wypadek na drodze

Liczba wypadków na drodze w Polsce sugeruje, że w ciągu godziny na różnych trasach dochodzi do około 3 nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Aby zabezpieczyć się przed skutkami tego typu wypadków, warto wykupić assistance samochodowy. Dzięki niemu otrzymasz niezbędną pomoc nie tylko na miejscu zdarzenia. Ubezpieczyciel pomoże Ci bowiem znaleźć serwis, który naprawi Twój samochód, lub wskaże Ci, z jakiego salonu z częściami warto skorzystać. W przypadku szkody całkowitej udostępni również informacje o legalnym złomowaniu w okolicy.

d2cmywx

Assistance samochodowy a organizacja wycieczki

Assistance auta jest przydatne nie tylko w sytuacjach awaryjnych, lecz także w czasie planowania wycieczki. W ramach ubezpieczenia samochodowego Europ Assistance masz bowiem dostęp do Serwisu Informacyjnego i Infolinii Podróżnej, gdzie dowiesz się o:

  • warunkach pogodowych i klimatycznych panujących w danym miejscu;
  • najciekawszych trasach w okolicy;
  • obiektach noclegowych, restauracjach i zajazdach. Znasz już najważniejsze powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie samochodowe. Więcej szczegółów oraz informacji, jak otrzymać pomoc, znajdziesz na stronie Europ Assistance.
d2cmywx

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cmywx
d2cmywx
Więcej tematów