Trwa ładowanie...
22-02-2016 10:28

Czekają nas nieznaczne podwyżki cen paliw

Czekają nas nieznaczne podwyżki cen paliwŹródło: WP
d23um60
d23um60

Pomimo drożejących w ubiegłym tygodniu cen paliw w hurcie, co przełożyło się na lekkie odbicie cen na stacjach, w ciągu najbliższych kilku dni kierowcy nie powinni spodziewać się wyraźnych podwyżek - ocenili analitycy paliwowi BM Reflex i E-petrol.

Eksperci zgodnie zauważyli, że ubiegły tydzień przyniósł dynamiczne wzrosty cen paliw przede wszystkim w hurcie, choć nie tylko. - Na części stacji w pierwszej połowie tego ubiegłego tygodnia ceny były niższe w porównaniu z poziomami z poprzedniego. Jednak podwyżki z hurtu, które widzimy w ostatnich kilku dniach, skłoniły właścicieli stacji do pierwszych podwyżek - zwrócili uwagę analitycy z BM Reflex.

Jak dodali, średnio w kraju cena benzyny 95 spada jeszcze o 1 grosz na litrze, autogazu - o 3 grosze na litrze, cena diesla pozostaje na poziomie z poprzedniego tygodnia, a cena Pb98 rośnie o 1 grosz na litrze. - W tym tygodniu, ze względu na korekty cen paliw w górę, na części stacji możemy odnotować podwyżki, ale pod warunkiem że obecne ceny hurtowe utrzymają się lub wzrosną. Średnie poziomy cen benzyny i oleju napędowego mogą pozostać stabilne lub będą nieznacznie skorygowane w granicach +/-2 grosze na litrze - oceniło BM Reflex. Największe prawdopodobieństwo podwyżek dotyczy oleju napędowego.

Analitycy E-petrol wskazali z kolei, że stabilizacja cen paliw wynika z porozumienia producentów ropy ws. zamrożenia wydobycia na poziomie ze stycznia br. - Zahamowanie wzrostu produkcji przy utrzymującej się od dłuższego czasu nadpodaży surowca to jednak za mało, aby ropa zaczęła mocno drożeć. Kierowcy nie muszą się więc na razie obawiać wyraźnych podwyżek na stacjach - podkreślili.

d23um60

Eksperci prognozują, że w tym tygodniu ceny benzyny 95 powinny się wahać między 3,88-3,97 zł/l, oleju napędowego 3,64-3,74 zł/l, a autogazu 1,70-1,78 zł/l.

Źródło: PAP

d23um60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23um60
Więcej tematów