Trwa ładowanie...
ycipk-3825ng
wakacje

Czego obawiają się Polacy przed wyjazdem za granicę? Raport daje do myślenia

Ponad 40 proc. Polaków, wybierając wakacje za granicą, decyduje się na wyjazd własnym autem. Jedną z głównych korzyści takiego podróżowania jest niezależność oraz swoboda w podejmowaniu decyzji o trasie przejazdu. Największe obawy budzi natomiast awaryjność samochodu. Polscy kierowcy boją się także zmęczenia za kierownicą oraz konieczności stania w długich korkach – tak wynika z raportu „Polak jedzie na wakacje”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjeżdżając na wakacje własnym autem, najbardziej boimy się awarii
Wyjeżdżając na wakacje własnym autem, najbardziej boimy się awarii (Shutterstock.com)
ycipk-3825ng

Własny samochód jest najchętniej wybieranym środkiem transportu podczas wakacyjnych podróży. Jak pokazuje badanie Kongsberg Automotive, aż 42 proc. Polaków wybiera auto również na wyjazdy zagraniczne. Częściej taką decyzję podejmują jednak mężczyźni niż kobiety (odpowiednio 45 proc., 39 proc. respondentów), a tendencja ta rośnie wraz z wiekiem i największy odsetek można zaobserwować wśród osób w wieku 45-55 lat.

Jako największą przewagę samochodu nad innymi środkami transportu kierowcy wskazują przede wszystkim na swobodę podróżowania. Na drugim miejscu wymieniana jest niezależność i możliwość spontanicznych decyzji odnośnie wybieranej trasy (72 proc.). Kierowcy doceniają również wolność w ustalaniu, gdzie i kiedy mogą zrobić postój w podróży (60 proc.). Natomiast na możliwość zabrania większego bagażu zwraca uwagę 41 proc. respondentów.

Co jest najważniejsze podczas długich podróży?

ycipk-3825ng

Aż 80 proc. respondentów uważa, że podczas zagranicznych podróży wakacyjnych o komforcie w największym stopniu decyduje wyposażenie pojazdu w klimatyzację, a na drugim miejscu w wygodne, rozkładane fotele, umożliwiające spanie w aucie (37 proc.). Kolejnym wyznacznikiem funkcjonalności pojazdu jest siedzisko dopasowujące się do danego pasażera (podparcie lędźwi), które wskazało 27 proc. badanych. Możliwość skorzystania z profesjonalnego sprzętu audio-video podkreśliło jedynie 19 proc. ankietowanych. Co ciekawe, rozkładane i wygodne fotele samochodowe docenia znacznie więcej kobiet (49 proc.) niż mężczyzn (25 proc.).

Czego boją się Polacy za granicą?

Co zaskakujące, aż 63 proc. Polaków obawia się podróżowania samochodem za granicę z powodu możliwej awarii pojazdu w obcym kraju. Podkreślają to zarówno kobiety, jak i mężczyźni (64 proc. i 63 proc.), a ewentualne usterki auta niepokoją najbardziej najmłodszych kierowców (77 proc. ankietowanych). Prawie 40 proc. badanych obawia się natomiast zmęczenia za kierownicą, a co trzeci konieczności stania w długich korkach. Jeszcze mniejszy odsetek Polaków boi się kradzieży i napadów, pomyłek wynikających z nieznajomości czy też dużej liczby wypadków na zagranicznych trasach (odpowiednio: 29 proc, 23 proc. i 17 proc.).

Źródło: Kongsberg Automotive

ycipk-3825ng
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3825ng

ycipk-3825ng
ycipk-3825ng