Cristiano Ronaldo jeździł Bugatti Chironem jeszcze przed dostawą do pierwszego klienta

Cristiano Ronaldo jeździł Bugatti Chironem jeszcze przed dostawą do pierwszego klienta

Status światowej gwiazdy piłki nożnej niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest to, że producenci chętnie sami płacą za jeżdżenie najlepszymi autami. Cristiano Ronaldo właśnie pojawił się w reklamie Bugatti Chirona (jakby taki wóz w ogóle potrzebował reklamy) i mógł przetestować ten supersamochód o mocy 1500 KM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Film opublikowany przez Bugatti pokazuje Ronaldo w roli testera, mającego ostatecznie zatwierdzić Chirona. Można uwierzyć, że uśmiech piłkarza zasiadającego za kierownicą takiego samochodu jest szczery. Czy CR7 faktycznie zamówi swój egzemplarz najszybszego auta na świecie? Zapewne dowiemy się już niedługo, ale nie byłaby to niespodzianka. Cena będąca równowartością 11 mln zł nie powinna być tu przeszkodą. Właściwie, skoro gwiazdor pojawił się w reklamie tego wozu, ten zakup można wręcz uznać za pewnik.

Bugatti Chiron napędzany jest poczwórnie doładowanym silnikiem W16 o pojemności 8,0 l i mocy 1500 KM, a jego maksymalny moment obrotowy to 1600 Nm. Napęd na cztery koła i mocarny silnik zapewniają świetne przyspieszenie. Chiron 100 km/h osiąga w mniej niż 2,5 s. Większość aut powyżej tej wartości zaczyna dostawać zadyszki. Inaczej jest w przypadku tego bugatti. 200 km/h pojawia się na liczniku w mniej niż 6,5 s od startu, natomiast 300 km/h w 13,6 s.

Chiron ma elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 420 km/h. Jednak bez tej blokady będzie można pojechać jeszcze szybciej. O ile? To jeszcze nie zostało zmierzone.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.