Trwa ładowanie...
d2wm9f5
IAR

Coraz mniej zdających na prawo jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz mniej zdających na prawo jazdy
(PAP)
d2wm9f5

*Trudniej o "prawko". Od czasu wprowadzenia zmian rok temu, zdawalność egzaminów teoretycznych spadła na Mazowszu o ponad połowę. *

Nie ma już ograniczonego zestawu pytań testowych, których można się było nauczyć na pamięć. Teraz baza pytań jest bardzo duża. Marek Konkolewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Głównej Policji twierdzi jednak, że zmiany w egzaminowaniu kierowców bezpośrednio przełożyły się na wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach. W 2013 roku zmalała znacznie liczba zabitych w wypadkach motoryzacyjnych. Policjant wyjaśnia, że w zeszłym roku na drogach zginęło 3 300 osób, dla porównania w 1991, gdy zarejestrowanych aut było o połowę mniej, ofiar było ponad 8 000.

Ryszard Smoter, właściciel jednej z warszawskich szkół nauki jazdy podkreślał w Poranku RDC, że nowy system zdawania jest poprawiany. Część pytań, podchwytliwych i niemających wiele wspólnego z przepisami, jest usuwanych. Najważniejsza, zdaniem Smotera, jest zmiana mentalności i nacisk na znajomość przepisów.

W Warszawie, w ostatnim roku, zamknięto 104 szkoły nauki jazdy, a stołeczne WORD-y zwolniły część pracowników i skróciły godziny otwarcia.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Potrenuj przed egzaminem! Duży wybór testów na prawo jazdy na Allegro

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5