Trwa ładowanie...

Concierge Volvo zatankuje i umyje samochód

Share
Concierge Volvo zatankuje i umyje samochód
Źródło: zdjęcie producenta
d1lk1bd

Jeszcze kilkanaście lat temu usługi tego typu były zarezerwowane dla najbardziej luksusowych samochodów, a dziś coraz więcej firm oferuje pomoc obsługi, z którą można się skontaktować w każdej chwili. Volvo idzie krok dalej i uruchamia właśnie usługę Concierge Service, dzięki której kierowcy nie będą musieli sami zawracać sobie głowy tankowaniem, myciem samochodu czy wizytą w serwisie.

„Czas to pieniądz” wydaje się wyświechtanym powiedzeniem, ale nigdy nie traci na prawdziwości. Niezależnie od tego, czy ktoś jest zapracowany i nie ma czasu na takie czynności, czy po prostu chce się zrelaksować po ciężkim dniu, na pewno każdy by chciał, aby jego samochód „sam” się zatankował i umył. Z tego powodu Volvo uruchamia usługę nazwaną po prostu Concierge.

Jak będzie ona działać? Aplikacja na telefon nazywająca się On Call otrzyma nowe opcje. Oprócz działającego już dziś np. zdalnego sprawdzania poziomu paliwa, umożliwi zamówienie konkretne usługi, jak tankowanie, umycie czy wizytę w serwisie. Osoba, która będzie miała obsłużyć samochód otrzyma jednorazowy cyfrowy klucz, który umożliwi zabranie samochodu na myjnię lub do warsztatu. Sam klucz będzie miał dodatkowe zabezpieczenie, gdyż będzie on aktywny tylko w określonym czasie i miejscu. Po wykonaniu usługi auto będzie mogło być odstawione w to samo miejsce, z którego zostało zabrane lub będzie mogło zostać odwiezione w inną lokalizację wskazaną przez właściciela.

d1lk1bd

Nieco inaczej ma wyglądać opcja tankowania. W tym przypadku (podobnie jak w podobniej usłudze Bentleya) na wskazany adres przyjedzie samochód z paliwem i uzupełni jego brak na miejscu. Dzięki temu całość będzie ekspresowa i nie będzie wymuszała jazdy na stację benzynową.

– Proszę sobie wyobrazić, że przyjeżdżam do pracy tak jak codziennie, wychodząc z niej i wracając do domu mamy umyty i zatankowany samochód, a do tego jeszcze po przeglądzie. Taki rodzaj usług chcemy świadczyć naszym klientom. Nasze badania pokazały, że w ciągu tygodnia przeciętnemu użytkownikowi takie czynności zajmuje kilka godzin. Chcemy zwrócić ten czas kierowcom Volvo, którzy będą go mogli wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy niż zwiedzanie stacji benzynowej, czy myjni – powiedział Bjorn Annwall z Volvo.

– Nasze podejście jest proste. Chcemy sprawić, aby życie kierowców stało się prostsze. Do pomocy zaprzęgliśmy najnowsze technologie łączności i łatwą w użyciu aplikację – dodał Anders Tylman-Mikiewicz odpowiedzialny w szwedzkiej marce za usługi mobilne.

Na początku Concierge Service zostanie uruchomiony pilotażowo i będzie działaj jedynie w rejonie San Francisco w Kalifornii dla 300 wybranych właścicieli Volvo XC90 i S90. Jeśli usługa się sprawdzi, to będzie wprowadzana w kolejnych miejscach. Sukces wydaje się bardzo prawdopodobny, gdyż Volvo przeprowadziło ankiety wśród swoich klientów i aż 70 proc. powiedziało, że chętnie skorzystałoby z usługi tankowania, a 56 proc. potwierdziło, że chcieliby, aby ktoś ich wyręczył przy wizycie w serwisie. Dodatkowo 49 proc. osób jest zainteresowanych tym, aby ktoś podstawił im zaparkowany w innym miejscu samochód.

sj, Wirtualna Polska

d1lk1bd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lk1bd
d1lk1bd
Więcej tematów