Trwa ładowanie...
muzeum

Citroen wyprzedaje swoje muzeum. Będzie okazja kupić francuskie prototypy

Historia życia konceptów zazwyczaj jest taka sama. Ktoś je rysuje, następnie są wystawiane na targach, by potem ulec zniszczeniu bądź trafić do muzeów. Tym razem jest inaczej, bowiem fani Citroëna będą mieli wyjątkową możliwość odkupienia takich wozów.

Share
Citroen wyprzedaje swoje muzeum. Będzie okazja kupić francuskie prototypy
Źródło: Materiały prasowe, fot: Citroen
dyiq61o

Na sprzedaż trafia kolekcja 65 pojazdów pochodzących z francuskiego muzeum Citroën Heritage. Ruch niespodziewany, ale niezbędny. Wystawa będzie przenoszona w nowe miejsce, które jest zauważalnie mniejsze – stąd konieczność zmniejszenia liczby eksponatów. Samochody będzie można obejrzeć 9 grudnia 2017 roku, zaś aukcja odbędzie się dzień później.

Przewidywane kwoty, jakie osiągną poszczególne wozy to od 800 funtów (ok. 3900 zł) do nawet 18 tys. funtów (ok. 86 tys. zł). Potencjalni klienci będą mogli wybierać. z przedwojennych aut i świetnych konceptów Sbarro, a także samochodów z potencjałem na stylowego youngtimera. Jak to w muzeum, wszystkie wozy powinny być w idealnym stanie.

Co ciekawe, w aukcji będzie mógł wziąć każdy na świecie. Sprzedaż odbędzie się przez internet, a przebieg wydarzenia będzie można śledzić na żywo na specjalnej stronie. Szczegóły wystawianych aut poznamy 20 listopada.

dyiq61o

Podziel się opinią

Share
dyiq61o
dyiq61o
Więcej tematów