Trwa ładowanie...
d21461u

Citroen Spacetourer Hyphen zadebiutuje w Genewie

Share
Citroen Spacetourer Hyphen zadebiutuje w Genewie
Źródło: zdjęcie producenta
d21461u

Z okazji wprowadzenia na rynek nowego modelu Spacetourer Citroen nawiązał współpracę z francuskim zespołem elektro "Hyphen Hyphen". Jej owocem jest oryginalnie polakierowany samochód koncepcyjny z napędem na cztery koła.

Nazwa Hyphen (ang. "łącznik") ma wskazywać połączenie możliwości rodzinnych tego samochodu, vana, SUV-a, miasta oraz przestrzeni. Koncept jest wyższy od wersji produkcyjnej. Uwagę z zewnątrz przykuwają przede wszystkim poszerzone błotniki, osłony nadkoli i dolnej części nadwozia, czarne, 19-calowe felgi oraz taśmy na przednim i tylnym zderzaku. Ciekawie prezentuje się też lakier - ma on zielonkawy kolor, który kontrastuje z pomarańczowo-czerwonym tyłem i czarnym dachem.

 (fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

We wnętrzu każde z wypełnionych pianką 3D siedzeń ma inną barwę. Ich dolna część jest pokryta skórą Nappa, a górna tkaniną. Deskę rozdzielczą obito specjalną tkaniną, dopasowaną kolorystycznie i graficznie do siedzeń. Nad głowami pasażerów rozpościera się szklany dach.

 (fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Pod maską Citroena Spacetourer Hyphen pracuje 2-litrowy silnik BlueHDi 150 S&S, który sprzężono z manualną, 6-biegową skrzynią. Samochód posiada odłączany napęd na cztery koła. Względem wersji seryjnej podwyższeniu uległ prześwit, co ma podnieść sprawność w trakcie poruszania się po trudniejszym podłożu.

d21461u

Premiera prototypowego Citroena odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpocznie się 1 marca. Na odsłonięciu pojazdu nie zabraknie zespołu Hyphen Hyphen.

Źródło: Citroen

ll

d21461u

Podziel się opinią

Share
d21461u
d21461u
Więcej tematów