Trwa ładowanie...

Citroen puszcza oko do Kubicy

Share
Citroen puszcza oko do Kubicy
Źródło: M-Sport
d2271v3

Nadal nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie będzie jeździł Robert Kubica. Co więcej, polski kierowca nie podjął jeszcze decyzji, czy zostanie w rajdach na kolejny rok. Na konferencji prasowej po odcinku testowym Rajdu Hiszpanii, szef Citroen Racing Yves Matton zasugerował, że chętnie ponownie przywitałby Kubicę w Citroenie.

Krakowianin jeszcze nie ogłosił swoich planów na przyszły rok. W kuluarach spekuluje się, że Kubica w sezonie 2015 nie będzie już jeździł Fordem Fiestą, ponieważ współpraca z M-Sportem nie układała się tak, jak Kubica sobie tego oczekiwał przed podpisaniem kontraktu. Do jakiego zespołu mógłby więc trafić?

d2271v3

- Mam nadzieję, że pojadę konkurencyjnym samochodem, niezależnie od tego w jakiej kategorii. Co będzie - nie wiem. Zobaczymy w najbliższych tygodniach. Czas się kończy. Nie wiem jednak czy zostanę w rajdach - cytuje słowa polskiego kierowcy na portalu Facebook, dziennikarz Cezary Gutowski.

Jeśli Polak zdecyduje się pozostać w rajdach, najczęściej wymienianymi opcjami są Citroen i Hyundai. Dla francuskiego teamu Kubica jeździł w sezonie 2013, ale przez brak porozumienia pomiędzy sponsorami kierowcy i zespołu nie przedłużono współpracy. Możliwe, że nie stanowi to już kłopotu, ponieważ podczas konferencji prasowej po odcinku testowym Rajdu Hiszpanii, szef Citroen Racing Yves Matton "puścił oko" do siedzącego tuż obok Kubicy.

- Jestem wciąż przekonany, że Robert jest w stanie wygrać rajd. Z pewnych powodów mu się to nie udaje, ale może udałoby się w Citroenie... - przytacza wypowiedź Mattona Gutowski.

Słowa szefa Citroen Racing brzmią jak propozycja. O tym, czy Kubica ponownie zwiąże się z Citroenem przekonamy się w najbliższych tygodniach.

d2271v3

Podziel się opinią

Share
d2271v3
d2271v3
Więcej tematów