Trwa ładowanie...
d2q5c54

Citroen przed Rajdem Portugalii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Citroen przed Rajdem Portugalii
(zdjęcie producenta)
d2q5c54

Tak samo, jak na Rajd Szwecji, do udziału w Rajdzie Portugalii zespół Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team zgłasza trzy Citroëny DS3 WRC. Do zdobywania punktów w klasyfikacji producentów nominowane są załogi fabryczne: Mads Østberg i jego pilot Jonas Andersson, zwycięzcy Rajdu Portugalii w roku 2012, oraz Kris Meeke i Paul Nagle. Załoga Khalid Al Qassimi / Chris Patterson, zajmująca obecnie drugie miejsce w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Bliskiego Wschodu, rozegra w Portugalii drugą z czterech zaplanowanych dla siebie w bieżącym sezonie rund WRC.

Na trasie Rajdu Portugalii ponownie znajdzie się Estoril – miasto, w którym 39 lat temu odbył się start rajdu, bardziej znane z toru wyścigowego goszczącego Grand Prix Portugalii Formuły 1. Edycja 2014 Rajdu Portugalii również rozpocznie się w Estorilu – zawodnicy startować będą w tym mieście we czwartek 3 kwietnia od godz. 15. Po uroczystości startowej załogi przejadą dwadzieścia kilometrów i dotrą do stolicy Lizbony na superoes liczący 3,27 km długości. Następnie w programie jest 288 km trasy dojazdowej do parc fermé założonego na stadionie w Algarve.

W piątek rano kierowcy startować będą w kolejności zgodnej z zajmowanymi obecnie miejscami w klasyfikacji sezonu. Do dwukrotnego pokonania będą mieli pętlę złożoną z trzech odcinków specjalnych, z trzydziestominutowym serwisem w przerwie, od godziny 13:30. Większość kierowców zna oesy pierwszego pełnego dnia rajdu: będą to tradycyjne Silves (21,50 km), Ourique (25,04 km) oraz Almodovar (26,48 km).

d2q5c54

W sobotę i niedzielę załogi startować będą w kolejności odwrotnej względem miejsc w klasyfikacji generalnej. Podobnie, jak poprzedniego dnia, czekają ich dwa przejazdy pętli liczącej po trzy odcinki specjalne, z półgodzinną przerwą serwisową w połowie etapu. Po oesie Santa Clara (19,09 km) odbędzie się najdłuższy na trasie rajdu Santana da Serra (31,90 km), zaplanowany w kierunku odwrotnym względem poprzednich edycji. Pętlę zakończy oes Malhao (22,15 km), po którym zawodnicy wrócą do bazy na stadionie Algarve.

Ostatni, niedzielny etap rajdu składać się będzie z trzech odcinków specjalnych obejmujących w sumie tylko 43,87 km jazdy na czas. Od godz. 8:50 załogi startować będą na trasę odcinka (13,83 km), po którym nastąpią Sao Bras de Alportel (16,21 km) i na zakończenie drugi przejazd Loulé, punktowany dodatkowo jako Power Stage. Na mecie rajdu kierowcy oczekiwani są w niedzielę 6 kwietnia na stadionie Algarve od godziny 12:25.

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54