Trwa ładowanie...
d289fc0

Citroen podsumowuje rajdowy sezon

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Citroen podsumowuje rajdowy sezon
(Materiały prasowe)
d289fc0

Na mecie Rajdu Wielkiej Brytanii ujrzeliśmy tylko jedną załogę Citroen Racing - Dani Sordo i Carlos del Barrio zajęli w nim siódme miejsce. Jednocześnie Citroen Total Abu Dhabi WRT uplasował się na drugiej pozycji wśród producentów.

Celem Sordo podczas czwartego etapu było doprowadzenie swojego DS3 WRC do mety. Aby zwiększyć szanse powodzenia hiszpańska załoga zabrała na trasę etapu, przejeżdżanego bez postoju serwisowego, dwa koła zapasowe. - Nie atakowaliśmy, niemniej jazda sprawiała nam dużą przyjemność. Oesy były bardzo szybkie i cieszę się, że nie popełniłem błędów - powiedział po przejechaniu linii mety Hiszpan.

Kierowca, który zwyciężył w tym sezonie w Rajdzie Niemiec a w trzech innych rundach zajmował miejsca na podium, uplasował się w "generalce" sezonu na 5 pozycji, ustępując o 3 punkty czwartemu w tabeli Mikko Hirvonenowi. Fiński zawodnik zakończył 5 tegorocznych imprez na podium, zaś Sebastien Loeb, startujący w tym sezonie tylko w kilku rajdach, odniósł dwa zwycięstwa, w Monte Carlo i w Argentynie. Raz zajął też drugie miejsce, co w sumie dało mu ósmą pozycję w klasyfikacji kierowców.

d289fc0

Dzięki punktom zaliczanym w kolejnych rundach przez trzy nominowane załogi, zespół Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team zapewnił sobie pozycję Rajdowego Wicemistrza Świata w klasyfikacji producentów. Druga ekipa, Abu Dhabi Citroen Total WRT zajęła w niej miejsce szóste.

- Chociaż nie obroniliśmy zdobytych rok temu tytułów, wyniku zaliczonego w ten weekend nie należy traktować jako odzwierciedlenia naszej rywalizacji toczonej przez cały rok. Byliśmy konkurencyjni w każdym tempie, natomiast często brakowało nam dozy szczęścia, by przełożyć dobre tempo na końcowe, punktowane wyniki. Zapadła kurtyna, mamy za sobą sezon inny niż poprzednie. Chcemy teraz jak najszybciej skupić się na przygotowaniach do następnego. Nie mamy jeszcze jasności co do kierowców naszych DS3 WRC na przyszły sezon, bierzemy pod uwagę różne rozwiązania - powiedział dyrektor Citroen Racing, Yves Matton.

Źródło: Citroen

ll/moto.wp.pl

CB Radia i anteny na Allegro. Duży wybór, niskie ceny. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

d289fc0

Podziel się opinią

Share

d289fc0

d289fc0