Trwa ładowanie...
dhz16kr

Citroen DS3 po drobnych zmianach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Citroen DS3 po drobnych zmianach
(zdjęcie producenta)
dhz16kr

Miejski Citroen DS3 o ciekawej stylistyce zadebiutował na rynku w 2010 roku. Teraz przyszedł czas na niewielkie zmiany. Ponieważ wygląd tego auta nie zdążył się zestarzeć, to nowości dotyczą głównie strony technicznej. Wśród zmienionych elementów są między innymi światła i silniki.

DS 3 i DS 3 Cabrio wyposażone zostały obecnie w nowe reflektory, które jako pierwsze na światowym rynku motoryzacyjnym łączą technologię LED i ksenonową z nowymi kierunkowskazami o zdynamizowanym sposobie sygnalizacji. Zmieniło to nie tylko wygląd samochodu, ale też przede wszystkim poprawiło widoczność. Dzięki jednoczesnemu zastosowaniu 3 modułów LED i jednego ksenonowego, strumień światła jest mocny, szeroki, jednolity i biały, co gwarantuje lepszą widoczność i większy komfort jazdy nocą. Nowy system oświetlenia cechuje też wysoka wydajność, gdyż pozwala on ograniczyć zużycie energii o 35 proc. w przypadku świateł mijania i o 75 proc. w przypadku świateł drogowych.

Ofertę wzbogacono o nowe elementy i nowe sposoby personalizacji. DS 3 może zdobić laserowy grawer na elemencie dekoracyjnym deski rozdzielczej oraz nadruk sitowy na bocznej szybie z tyłu. Dwie innowacyjne metody personalizacji z motywem dekoracyjnym, który stanowi ukłon w stronę paryskich korzeni DS.

(fot. zdjęcie producenta)

Gama silników DS 3 wzbogacona została o nowe jednostki benzynowe i Diesla, które spełniają wymogi przyszłej normy emisji zanieczyszczeń Euro 6. Oferta diesli rozszerzona została o silniki BlueHDi 120 i BlueHDi 100. Silniki te wyposażone są w moduł SCR (Selective Catalytic Reduction), tj. technologię obniżającą emisję tlenków azotu NOx aż do 90 proc. Umiejscowienie układu SCR przed filtrem FAP pracującym w oparciu o specjalny dodatek umożliwia też redukcję nawet o 4 proc. emisji CO2.

dhz16kr

DS 3 i DS 3 Cabrio jako pierwsze modele marki wyposażone zostały teraz w Active City Brake, system automatycznego hamowania, który ogranicza ryzyko stłuczek przy małej prędkości. System korzysta z laserowego czujnika o krótkim zasięgu zlokalizowanego w górnej części przedniej szyby, który wykrywa inny pojazd jadący w tym samym kierunku lub stojący przed samochodem. Przy prędkości poniżej 30 km/h czujnik uruchamia automatyczne hamowanie w celu uniknięcia kolizji. Ponadto, aby ułatwić codzienne manewry, DS 3 może być wyposażony w kamerę cofania współpracującą z systemem nawigacji eMyWay.

Szukasz akcesoriów do swojego auta? Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

dhz16kr

Podziel się opinią

Share

dhz16kr

dhz16kr