Chevrolet zwycięża w Chinach

Chevrolet zwycięża w ChinachŹródło: Materiały prasowe
d2w4u0l
d2w4u0l

Chevrolet zdobył Chiny - podczas wyścigów WTCC w Szanghaju jego kierowcy zdobyli podwójne oraz potrójne zwycięstwo. Była to przedostatnia runda cyklu.

Wszyscy trzej zawodnicy wciąż mają szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji kierowców. Przed ostatnią rundą która odbędzie się w Makao prowadzi Rob Huff z dorobkiem 390 punktów zaś na drugim miejscu plasuje się Alain Menu (355 punktów). Trzecia pozycja również należy do reprezentanta Chevroleta, Yvana Mullera, który zdobył do tej pory 349 punktów.

W pierwszym niedzielnym wyścigu Huff zajął drugą lokatę zaś w drugim - pierwszą. Menu pierwszy wyścig wygrał zaś drugi ukończył na trzecim miejscu natomiast Muller pierwszych zawodów nie ukończył a drugie, mimo dojechania na metę tuż za zwycięzcą ukończył na 13 pozycji przez naliczoną 30-sekundową karę.

Ostatnia runda obecnego sezonu WTCC odbędzie się w Makao. W dwóch wyścigach rozgrywanych na ulicznym torze w byłej portugalskiej enklawie zostanie ostatecznie wyłoniony najlepszy kierowca Chevroleta, który zdobędzie tytuł Mistrza Świata WTCC 2012.

Chevrolet zapewnił już sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów w poprzedniej rundzie. Niedzielne zwycięstwa tylko potwierdziły dominację amerykańskiego producenta, który ma obecnie 930 punktów. Na drugim miejscu znajduje się BMW z 602 punktami, a trzeci jest Seat (569 punktów).

Źródło: Chevrolet