Trwa ładowanie...
d3fx1mu
04-03-2009 15:39

Chevrolet zdominował Rajd Pekin-Paryż

d3fx1mu
d3fx1mu

Wszystkie jedenaście Chevroletów, które 27 maja wyjechały z Pekinu, dotarło w ostatni weekend do Paryża, dzięki czemu Chevrolet został zwycięską marką tego rajdu.

Ze 135 zabytkowych samochodów, które brały udział w tegorocznej edycji rajdu, do mety na paryskim Placu Vendôme dojechało aż 125, sprawiając wielką radość swoim zmęczonym załogom. Trzy Chevrolety, które wcześniej zajmowały trzy czołowe pozycje w kategorii „Vintageant” (samochody wyprodukowane w latach 1921-1940), dojechały do Paryża na pierwszej, drugiej oraz czwartej pozycji, pokazując tym samym, jak doskonale zostały skonstruowane i jak dobrze radzą sobie wewszystkich warunkach drogowych. Michael Bailey, Irlandczyk, który prowadził Roadstera z 1929 r., potwierdził, że Chevrolety spisywały się naprawdę wyśmienicie. Nie były wprawdzie najszybszymi samochodami tego rajdu, ale dzięki swojej doskonałej konstrukcji miały znacznie mniej awarii niż większość konkurencyjnych pojazdów. Bailey stwierdził: „W moim samochodzie kierownica zepsuła się tylko dwa razy, co jest bardzo dobrym wynikiem w tego rodzaju rajdzie!”.

Po przyjeździe uczestnikom rajdu ciężko było w kilku słowach opowiedzieć o swoich uczuciach związanych z tym niezwykłym przeżyciem. Niezależnie od miejsca, na którym ukończyli wyścig, należy im się wielki szacunek za przebycie tej niezwykle długiej trasy, liczącej aż 12 700 kilometrów. Bardzo miłym akcentem było przywitanie rajdowych załóg kwiatami i szampanem przez kierowcę Chevroleta w wyścigach WTCC, Alaina Menu, oraz innych członków zespołu Chevroleta.

Dealerzy Chevroleta mijani na trasie wyścigu umożliwiali uczestnikom rajdu korzystanie ze swoich warsztatów, naprawiali ich samochody oraz zaopatrywali ich w opony, akumulatory i inne niezbędne części. Wszystkie zespoły Chevroleta były niezwykle wdzięczne za okazaną pomoc.

d3fx1mu

David Williams, kierowca zwycięskiego zespołu Chevroleta, zapytany przez dziennikarza jeszcze w Pekinie, czego obawia się przed wyruszeniem w trasę, odpowiedział: „Pięciu tygodni w samochodzie sam na sam z żoną!”. Po bezpiecznym przyjeździe do Paryża jego żona, Sadie, potwierdziła, że czasami bardzo stresowała ją funkcja pilota, biorącego na siebie całą odpowiedzialność za to, którą drogą pojechać i gdzie skręcić.

Podczas uroczystego przyjęcia zorganizowanego dla uczestników rajdu i ich rodzin Michele Shapiro, kierowca Chevroleta Coupe z 1930 r., powiedziała: „Po 35 dniach spędzonych w samochodzie z radością założyłam szpilki i nową, nieziemską suknię Yves Saint Laurent. Uważam jednak, że ta wyprawa była wspaniałym doświadczeniem – także dzięki temu, że Chevrolet tak mocno wspierał nas w czasie całego rajdu, a zespoły Chevroleta witały nas bardzo ciepło w każdym kraju, przez jaki przejeżdżaliśmy”.

Wyniki zespołów Chevroleta:

Kategoria „Vintageant” – samochody wyprodukowane w latach 1921-1940 (76 uczestników)

  1. #88 David Williams (GB) / Sadie Williams (GB) 1938 Chevrolet Fangio Coupe
  2. #85 Xavier del Mármol (B) / Catherine Janssens (B) 1937 Chevrolet Convertible
  3. #87 Paul Merryweather (GB) / Sandra Merryweather (GB) 1938 Chevrolet Fangio Coupe
  4. #79 Richard Taylor (USA) / Antoinette Taylor (USA) 1940 Chevrolet Coupe
  5. #26 Andrew Bailey (IRL) / Michael Bailey (IRL) 1929 Chevrolet Roadster
  6. #90 Richard Curtis (GB) / Tengku Idris Shah (MY) 1940 Chevrolet Fangio Coupe
  7. #89 Alain Grisay (B) / Tracey Curtis-Taylor (GB) 1941 Chevrolet Fangio Coupe
  8. #34 Dan Rensing (USA) / Michele Shapiro (USA) 1930 Chevrolet Coupe
  9. #29 Barrie Frost (AUS) / Lynn De Lacy Frost (AUS) 1928 Chevrolet AB Roadster

Kategoria „Classic” – samochody wyprodukowane w latach 1941-1960 (34 uczestników)

  1. #109 Phillip Haslam (GB) / Ivonne Haslam (GB) 1950 Chevrolet Bel Air
  2. #97 Teresita Aguilar (UY) / Haile Aguilar (UY) Chevrolet Coupe TC

Informacja: Mototarget

d3fx1mu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fx1mu
Więcej tematów