Trwa ładowanie...
wiadomości
29 marca 2012, 20:34

Chevrolet Cruze: ma być odporny na dziury

Chevrolet Cruze: ma być odporny na dziuryŹródło: zdjęcie producenta
d31f47r
d31f47r

Zima tradycyjnie pozostawiła po sobie liczne dziury w jezdni, które wraz z nadejściem wiosny stają się problemem dla kierowców, co szczególnie dotkliwie odczuwają użytkownicy dróg. Dlatego też w Polsce wytrzymałość elementów podwozia jest jednym z czynników wpływających na decyzję o kupnie samochodu. Pod tym względem – zdaniem konstruktorów – jednym z liderów ma być Chevrolet Cruze.

Okazuje się, że inżynierowie General Motors podczas testowania samochodów w pewnym sensie imitują polskie drogi. Pracownicy GM zamiast publicznych dróg wykorzystują sztucznie stworzone wyżłobienia i pęknięcia w asfalcie. Dziury w należącym do GM torze testowym w Milford wyglądają dokładnie tak, jak na zwykłych drogach. Te stworzone przez ekspertów z GM mają jednak specjalną konstrukcję i zostały wykonane z metalu, a następnie umieszczone w betonowej nawierzchni. Co więcej, głębokość progu wejścia i wyjścia różni się w zależności od tego, jaki rodzaj wyrwy jest symulowany i pozwala uzyskać różne obciążenia, które działają na samochód przejeżdżający po takiej drodze.

- Symulujemy różnie nawierzchnie, które odzwierciedlają rzeczywiste warunki drogowe na całym świecie - mówi Frank Barhorst, który nadzoruje grupę zajmującą się testami i zastosowaniami produktu. - Sprawdzamy konstrukcję pojazdu na zróżnicowanych drogach, tych dobrych i tych złych, aby znaleźć idealne ustawienia dla każdego samochodu, nad którym pracujemy. Do testów wytrzymałości wykorzystujemy dziurawe i kręte trasy. Poziom hałasu badamy na pofałdowanej drodze gruntowej lub betonowej o zużytej nawierzchni. Z kolei prowadzenie samochodu najlepiej sprawdzić na luźnym podłożu - dodaje Barhorst.

tb/

d31f47r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31f47r
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj