Trwa ładowanie...
holderName

Chevrolet Corvette Z06: amerykańska moc

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chevrolet Corvette Z06: amerykańska moc
(zdjęcie producenta)
holderName

Siódma generacja Chevroleta Corvette to jeden z najlepszych samochodów sportowy jakie powstały w USA. W Detroit Amerykanie zaprezentowali mocniejszą odmianę tego modelu oznaczoną Z06. Z dodatkowym pakietem Z07 jest to najszybsza Corvette'a w historii.

Najnowszy Corvette może pochwalić się świetnymi osiągami i dużo lepszą jakością od swojego poprzednika. Już podstawowy model oferuje 466 KM i dzięki konkurencyjnej cenie odniósł spory sukces. Jednak Chevrolet na tym nie poprzestaje. Zaprezentowany w Detroit model Z06 oferuje 634 KM i 861 Nm. Wartości te udało się osiągnąć dzięki temu, że silnik V8 o pojemności 6,2 l został wzmocniony sprężarką, która osiąga 20 000 obr./min (5000 więcej niż w starym modelu ZR1).

Odmiana Z06 dostępna będzie z 7-biegową skrzynią manualną lub 8-biegowym automatem. Szczególnie ta druga konstrukcja warta jest uwagi. Dzięki zastosowaniu aluminium i odpowiedniemu projektowi, przekładnia 8-biegowa waży 4 kg mniej i jest tej samej wielkości, co skrzynia o 6 przełożeniach montowana w modelu Stingray. Chevrolet chwali się, że dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i sterowaniu przepustnicą, ich konstrukcja zmienia biegi w górę nawet osiem setnych sekundy szybciej niż dwusprzęgłowa skrzynia w Porsche 911.

Zmiany objęły też aerodynamikę, która zapewnia większy docisk. Lotki i tylne skrzydło zostały wykonane z włókna węglowego, co pozwala ograniczyć ciężar. Dodatkowy tuning nie ominął zawieszenia, a elektroniczna szpera oferowana jest w standardzie.

holderName

Jako dodatkowo opcja będzie oferowany pakiet Z07, w skład którego wejdą opony Pilot Sport Cup i węglowo-ceramiczne hamulce Brembo, które oprócz większej siły hamowania są o 10,5 kg lżejsze. Z07 ma posiadać też dodatkowe elementy aerodynamiczne, ale są one jeszcze w fazie testów, więc Chevrolet nie ujawnia szczegółów. Najważniejsze jest, że Corvette z tym pakietem ma być szybsze na torze niż ZR1 poprzedniej generacji, które miało 647 KM. Można się też spodziewać, że nie jest to ostatnie słowo Chevroleta.

sj, moto.wp.pl

Nawigacje GPS na Allegro. Sprawdź ceny i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów