Trwa ładowanie...

Chevrolet Aveo: w przyszłości sam zaparkuje?

Chevrolet Aveo: w przyszłości sam zaparkuje?Źródło: zdjęcie producenta
d4ey0r9
d4ey0r9

Zastosowany w nowym Chevrolecie Aveo elektroniczny układ kierowniczy daje konstruktorom szerokie możliwości.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Nowy model popularnego również w Polsce Chevroleta Aveo otrzymał elektryczny układ kierowniczy najnowszej generacji, tzw. Column EPS Generation 2. Jak wskazują przedstawiciele producenta układu - firmy Nexteer Automotive - między innymi dzięki zastosowaniu najnowszego systemu EPS, Aveo mógł otrzymać aż pięć gwiazdek w ostatnich testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Wysoki wynik wskazuje na to, że nowoczesne elektryczne układy kierownicze nie tylko pozwalają na ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2, lecz zwiększają także bezpieczeństwo bierne kierowcy podczas wypadku.

Montowany przy kolumnie kierownicy System CEPS (Column Electric Power Steering) zapewnia znaczną poprawę właściwości jezdnych pojazdu, przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa o sześć procent i ograniczeniu emisji C02. Właściwości CEPS dodatkowo wpływają na wzrost komfortu jazdy kierowców oraz szybkość ich reakcji w przypadku niespodziewanych sytuacji na drodze.

d4ey0r9

Jedną z kluczowych cech elektrycznych układów Nexteer Automotive jest także możliwość ich adaptacji do nowoczesnych systemów zwiększających bezpieczeństwo i komfort, stosowanych w wybranych modelach światowych producentów, takich jak na przykład asystent utrzymywania właściwego toru jazdy czy asystent parkowania.

Układ EPS montowany w nowym modelu Chevroleta Aveo produkowany jest w fabryce Nexteer Automotive w Suzhou w Chinach, a następnie wysyłany do trzech fabryk Chevroleta, umiejscowionych w Chinach i Korei. Modele te trafiają do azjatyckiej sieci sprzedaży oraz do sieci dilerskich amerykańskiej marki w Europie.

tb/

d4ey0r9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ey0r9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj