Trwa ładowanie...
d40afpy
25-11-2014 12:20

Chcą pobić rekord prędkości na lądzie i pojechać 1609 km/h

d40afpy
d40afpy

Na jaw wyszły kolejne szczegóły projektu Bloodhound World Land Speed Record, mającego na celu pobicie światowego rekordu prędkości na lądzie.

W tym miesiącu w RPA odbył się ważny test wysokiej prędkości, który jest zapowiedzią szerszego wsparcia technicznego projektu przez Jaguara. Sprawdzian odbył się na stosunkowo miękkiej nawierzchni pustyni Hakskeen Pan na Przylądku Północnym, gdzie własności dynamiczne modelu F-TYPE R Coupe AWD umożliwiły zespołowi Bloodhound SSC pomyślne zakończenie niezbędnych testów łączności.

Obecny rekord prędkości na lądzie ustanowiono w 1997 r. i wynosi 1 227 km/h. W pojeździe Thrust zasiadł Andy Green. Ten sam kierowca w 2015 r. ma pobić dotychczasowe osiągnięcie a w 2016 r. spróbuje przekroczyć barierę 1 000 mil na godzinę (1 609 km/h). Będą go wspierały dwa pojazdy szybkiego reagowania o wysokich osiągach.

Bloodhound SSC jest obecnie montowany w Bloodhound Technical Centre w brytyjskim Bristolu. Zgodnie z planem zostanie zaprezentowany latem 2015 r., gdy będzie poddany testom na pasie startowym do prędkości 321 km/h w ośrodku lotniczym w Newquay w Wielkiej Brytanii. Potem zespół przeniesie się do Republiki Południowej Afryki, aby rozpocząć testy wysokich prędkości w celu osiągnięcia 1 287 km/h. Ekipa wróci do Wielkiej Brytanii by przeanalizować dane, a w 2016 r. ponownie uda się do RPA w celu pokonania granicy 1 609 km/h.

Jaguar dostarczy doładowany silnik V8 o pojemności 5,0 l i mocy 550 KM. Zapewni on niezbędną obsługę hydrauliczną oraz będzie napędzać pompę utleniacza rakiety. Pompa ta dostarczy do rakiety 800 l stężonego nadtlenku wodoru w zaledwie 20 s, czyli 40 l/s. Marka bierze także udział w projektowaniu kokpitu dla kierowcy.

Źródło: Jaguar

ll/moto.wp.pl

d40afpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40afpy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj