Trwa ładowanie...

Ceny paliw w sierpniu. LPG zauważalnie tanieje

Choć okres wakacyjno-urlopowy zazwyczaj wiąże się z sezonowymi podwyżkami cen paliw, w pierwszym tygodniu sierpnia sytuacja wyglądała stabilnie. Przynajmniej dla tankujących benzynę oraz olej napędowy. Szczególne powody do zadowolenia mają natomiast właściciele aut zasilanych LPG.

Ceny paliw w sierpniu. LPG zauważalnie taniejeŹródło: East News, fot: eastnews
d2rvgjg
d2rvgjg

Jak donosi e-petrol, średnia cena gazu w tej chwili oscyluje w granicach 2 zł. Są jednak miejsca w Polsce, gdzie można go zatankować jeszcze taniej. W przypadku benzyny 95 sytuacja wygląda nieco gorzej. W stosunku do końcówki lipca paliwo to podrożało o 1 grosz i kosztuje średnio 5,17 zł.

Obejrzyj: Q&A instalacje autogaz

O grosz zmieniła się także cena oleju napędowego, choć ten z kolei potaniał. Na stacjach w Polsce trzeba za niego zapłacić przeciętnie 5,07 zł. Najniższe ceny paliw utrzymują się w województwie śląskim – 5,07 za benzynę 95 oraz równe 5 zł za ON. Najtańszy autogaz znajdziemy natomiast w województwie świętokrzyskim – *1,87 zł za litr. *

Na drugim końcu skali jest Opolszczyzna i Podlasie z ceną benzyny 95 na poziomie 5,21 zł, Warmia i Mazury, gdzie ON kosztuje 5,13 zł oraz Mazowsze, gdzie za LPG zapłacimy 2,13 zł.

d2rvgjg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rvgjg
Więcej tematów