Trwa ładowanie...

Ceny paliw w górę na koniec wakacji

Ceny paliw w górę na koniec wakacjiŹródło: Thinkstockphotos
dp64fv1
dp64fv1

W najbliższym tygodniu wzrost stacyjnych cen paliw jest prawdopodobny, ale nie powinien on być raptowny - oceniają analitycy portalu e-petrol.pl w cotygodniowym raporcie. Ich zdaniem ceny hurtowe również mogą rosnąć.

W najbliższym tygodniu wzrost cen stacyjnych wydaje się zupełnie prawdopodobny - choć nie należy też oczekiwać, że będzie on szczególnie raptowny. Okres długiego weekendu może bowiem dla wielu stacji być okresem utrzymywania nieco obniżonych cen, aby zainteresować kierowców i zwiększyć obroty - czytamy w raporcie.

Zmiany na rodzimych stacjach w najbliższych dniach mogą być w dużej mierze związane z globalnym niepokojem na naftowym rynku. Ten zaś może wynikać z obaw o sytuację w Egipcie - zaznaczono.

dp64fv1

A jak jest obecnie? Jak informuje Reflex, średnia detaliczna cena Pb95 spadła symbolicznie 1 gr./l do poziomu 5,59 PLN/l. Analogiczną skalę obniżek odnotowaliśmy w przypadku diesla, który średnio w kraju potaniał 1 gr./l do 5,56 PLN/l. W mijającym tygodniu średnio w kraju litr LPG kosztował 2,29 PLN.

Podczas ubiegłorocznych wakacji za litr Pb95 i diesla płaciliśmy w kraju odpowiednio 5,70 PLN/l i 5,62 PLN/l. Obecnie wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wakacje biorąc pod uwagę ceny paliw pozostaną tańsze.

Źródło: Reflex, E-petrol

tb, moto.wp.pl

dp64fv1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp64fv1
Więcej tematów