Trwa ładowanie...
d7l15si

Ceny paliw w Europie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw w Europie
(PAP/Paweł Jaskółka)
d7l15si

Wybierając się na zimowe ferie za granicę warto zorientować się, w jakich krajach zapłacimy mniej, a w jakich więcej za paliwo. Dzięki temu, można sobie zawczasu zaplanować przystanki tak, aby zmniejszyć koszty wyjazdu.

Choć ceny ulegają zmianom i bywają różne w zależności od regionu, to jednak cały czas możemy być pewni, że lepiej zatankować w Austrii niż w wyjątkowo drogich Włoszech. Tak duże różnice spowodowane są przede wszystkim różnymi podatkami w poszczególnych krajach, a te pozostają niezmienne.

Aktualnie najtaniej benzynę 95 kupimy w Polsce, więc warto zatankować do pełna jeszcze przed opuszczeniem kraju. Co ważne – nawet stosunkowo drogie stacje znajdujące się przy niemieckiej granicy i tak są tańsze niż te u naszych zachodnich sąsiadów. Również w przypadku oleju napędowego Polska jest w grupie najtańszych państw. Właściciele diesli mniej zapłacą tylko w Czarnogórze i Luksemburgu, a na podobne ceny co u nas trafią w krajach bałtyckich. Od lat do najdroższych państw należą Włochy, Wielka Brytania i Norwegia, a w przypadku samej benzyny rekordowo dużo trzeba zapłacić w Holandii.

Jeśli przyjrzymy się krajom typowo narciarskim lub takim, przez które przejeżdżamy w drodze na ferie na stokach, to właśnie we Włoszech należy unikać tankowania. Stosunkowo tanio natomiast paliwo kupimy w Czechach i Austrii.

Osłony przeciwszronowe już od 16,99 zł. Sprawdź! >>

d7l15si

Podziel się opinią

Share
d7l15si
d7l15si