Trwa ładowanie...
d4hvkyc

Ceny paliw najwyższe od początku wakacji. Może być jeszcze drożej

Kolejny tydzień podwyżek benzyn, oleju napędowego i autogazu za nami. Ceny w kraju, zgodnie z oczekiwaniami, rosły średnio o 4-5 groszy na litrze, poza benzyną bezołowiową 98, która podrożała średnio o 2 gr/l.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw najwyższe od początku wakacji. Może być jeszcze drożej
(Shutterstock.com, Fot: Daniel Jedzura)
d4hvkyc

W konsekwencji średnie ceny paliw w kraju kształtują się obecnie na poziomie odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 4,43 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 4,75 zł/l, olej napędowy – 4,26 zł/l, autogaz – 1,88 zł/l i są najwyższe od początku wakacji - informuje BM Reflex.

Sytuacja na poszczególnych stacjach jest bardzo zróżnicowana. Na niewielkiej części stacji wciąż notujemy niskie ceny paliw, tak jakby jeszcze nie uwzględniały one wcześniejszych podwyżek w hurcie, a na części stacji ceny rosły już drugi tydzień z rzędu. W sumie w ciągu ostatnich dwóch tygodni podwyższały się średnio o 8 groszy na litrze.

Na razie wygląda na to, że jeszcze w przyszłym tygodniu paliwa na stacjach będą drożały. Możliwe jednak, że podwyżki nie będą tak znaczące jak w ciągu ostatnich dni. Jak zapowiada e-petrol.pl, prognozowane przedziały cenowe dla paliw to: dla benzyny 95 – 4,41-4,51 zł/l, dla benzyny 98 – 4,75-4,85 zł/l, dla diesla – 4,24-4,31 zł/l, natomiast dla LPG – 1,87-1,93 zł/l.

Źródło: BM Reflex, e-petrol.pl

d4hvkyc

Podziel się opinią

Share

d4hvkyc

d4hvkyc