Trwa ładowanie...

Ceny paliw na stacjach najwyższe od listopada 2014 roku, a będzie jeszcze drożej

Z tygodnia na tydzień płacimy coraz więcej za paliwa na stacjach. W mijającym tygodniu benzyny i olej napędowy drożały o 8 gr/l i zgodnie z oczekiwaniami przekroczyły poziom 5 zł/l w skali całego kraju – informują eksperci z BM Reflex.

Ceny paliw na stacjach najwyższe od listopada 2014 roku, a będzie jeszcze drożejŹródło: East News, fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d14suhg
d14suhg

Największe tempo podwyżek notujemy dla oleju napędowego, który podrażał od marca już prawie o 12 proc. (53 gr/l). Ceny benzyny 95 wzrosły o blisko 11 proc. (49 gr/l), a autogazu o niemal 7 proc. (15 gr/l). To oznacza, że zwłaszcza w przypadku benzyny 95-oktanowej na większości stacji płacimy powyżej 5 zł/l. Średnia cena benzyny 95 to już 5,07 zł/l, natomiast droższa o 98 oktanach to przeciętnie wydatek 5,36 zł/l. Właciciele diesli płacą już średnio w skali kraju 5,02 zł/l. Cena LPG to aktualnie 2,17 zł/l.

Najdroższym województwem jest w dalszym ciągu województwo warmińsko-mazurskie. Średnio za benzynę bezołowiową 95 kierowcy muszą płacić tu 5,11 zł/l, a za olej napędowy 5,09 zł/l. Z kolei najtaniej benzynę zatankujemy w województwie dolnośląskim i pomorskim, gdzie średni poziom to 5,02-5,03 zł/l, a olej napędowy w dolnośląskim, gdzie litr kosztuje 4,97 zł/l. Najniższe ceny autogazu notujemy w województwie dolnośląskim – średnio 2,11 zł/l, a najwyższe w lubuskim – średnio 2,27 zł/l.

Podwyżki na stacjach wynikają z ciągłego wzrostu cen hurtowych, które w tym tygodniu wzrosły ponownie o ponad 10 groszy na litrze. W konsekwencji w przyszłym tygodniu podwyżki cen na stacjach mogą się utrzymać, jednak ich skala powinna być coraz mniejsza i wynieść około 5 gr/l.

źródło: BM Reflex

d14suhg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14suhg
Więcej tematów