Trwa ładowanie...
d1mpoik
d1mpoik
Wiadomości

Celnicy przygotowali aplikację dla osób przekraczających granicę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mpoik

Celnicy przygotowali bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne, która ma być pomocna dla osób przekraczających granicę, zwłaszcza kierowców ciężarówek wyjeżdżających na Wschód.

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki, aplikacja pod nazwą "Granica" udostępnia informacje o aktualnej sytuacji na polskich drogowych przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą, w tym o długości kolejek, średnim czasie oczekiwania na odprawę czy prognozowanych przez służby graniczne zmianach tej sytuacji.

"Daje to możliwość zaplanowania i wyboru najdogodniejszego przejścia granicznego przez kierowców zarówno w ruchu towarowym, jak i osobowym" - dodał Czarnecki.

d1mpoik

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, za darmo, w sklepach poszczególnych systemów. Dostępna jest w sześciu językach: polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i niemieckim.

Daje możliwość m.in. zmiany typu pojazdu przy wyszukiwaniu informacji o długości kolejek i kierunku podróży. "Kierowca planujący przekroczenie granicy będzie miał wyliczony indywidualny czas, który pozostał do wjazdu na teren danego przejścia zarówno w kierunku wywozowym, jak i przywozowym do Polski" - dodał rzecznik Izby Celnej w Białymstoku.

Aplikacja daje też możliwość prognozy czasów oczekiwania na kolejny tydzień na podstawie danych archiwalnych z serwisu www.granica.gov.pl. Dzięki synchronizacji z serwisem jest też możliwość wysłania użytkownikowi powiadomień i komunikatów we wszystkim możliwych do wyboru językach.

Czarnecki dodał, że pod koniec grudnia na wszystkie drogowe przejścia graniczne z Rosją, Białorusią i Ukrainą trafi blisko 100 tys. ulotek z informacją o aplikacji, by zachęcić podróżnych do korzystania z niej.

Najpopularniejsze smartfony w niskich cenach. Kliknij i sprawdź oferty!

d1mpoik

Podziel się opinią

Share

d1mpoik

d1mpoik