Trwa ładowanie...
dub8hx3

Celna riposta Kubicy

Share
Celna riposta Kubicy
Źródło: Citroen Racing
dub8hx3

Robert Kubica wygrał odcinek kwalifikacyjny do Rajdu Jänner i był jednym z czterech kierowców zaproszonych przez organizatorów na konferencję prasową. Dziennikarze zdecydowaną większość pytań kierowali właśnie do Polaka, a mistrz świata WRC-2 musiał sobie radzić m.in. z przytoczonymi przez niemieckiego dziennikarza słowami byłego dwukrotnego rajdowego mistrza świata Waltera Rohrla, który stwierdził kiedyś, że "Kubica jest za szybki, zabije się".

- Bez komentarza - odpowiedział Kubica, cytowany przez dziennikarza Mikołaja Sokołoa na _ sokolimokiem.tv _. - W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden z nich nie był spowodowany prędkością, tylko brakiem doświadczenia. Ludzie, którzy znają ten sport, nie powinni tak się wypowiadać. Teraz mamy takie czasy, że minutę po wypadku nagranie jest już na YouTube, a 20 lat temu nie było takich możliwości… Sebastien Loeb zaczął osiągać sukcesy po kilku sezonach startów w rajdach, ja mam za sobą dopiero jeden rok - dodał polski kierowca.

Kubica jest największą gwiazdą rozpoczynającego się w sobotę Rajdu Jänner, ale dla krakowianina start w Austrii jest jedynie przetarciem przed inaugurującym sezon WRC Rajdem Monte Carlo (14-19 stycznia). Nie przeszkodziło to jednak Kubicy w wygraniu odcinka kwalifikacyjnego (drugi był Kajetan Kajetanowicz).

dub8hx3

W Austrii pilotem krakowianina jest Maciej Szczepaniak. Jeśli ich współpraca w Rajdzie Jänner będzie przebiegać pomyślnie to Szczepaniak prawdopodobnie przejeździ pełny sezon na prawym fotelu samochodu Kubicy.

Na konferencji prasowej nasz kierowca odniósł się również do sytuacji Michaela Schumachera, który po nieszczęśliwym wypadku na nartach nadal przebywa w szpitalu w Grenoble. - To pokazuje, że każdego dnia może wydarzyć się coś nieprzyjemnego. Kiedy miałem wypadek w rajdówce, wiele osób zadawało pytania, dlaczego jeździłem w rajdach, ale jeśli coś się lubi robić, to chce się to robić. Nawet przy spokojnej jeździe na nartach może dojść do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Życzę mu wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że z tego wyjdzie - mówi Kubicy, którego słowa przytacza _ sokolimokiem.tv _.

dub8hx3

Podziel się opinią

Share
dub8hx3
dub8hx3
Więcej tematów