Trwa ładowanie...
d3ezqjc

Car-Net – samochody Volkswagena zyskują jeszcze lepszą łączność z Internetem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Car-Net – samochody Volkswagena zyskują jeszcze lepszą łączność z Internetem
(Materiały prasowe)
d3ezqjc

*Volkswagen rozszerza zakres łączności smartfonów i tabletów z multimediami w swoich samochodach. App-Connect umożliwia obsługę i prezentację treści zapisanych w urządzeniach przenośnych poprzez samochodowy system radiowy oraz system radiowo-nawigacyjny. Aplikacje ze smartfonów można wyświetlać na ekranie systemu multimedialnego w samochodzie korzystając z funkcji MirrorLinkTM, a także używając platform Android AutoTM (Google) i CarPlayTM (Apple). *

App-Connect, będąca funkcją systemu Car-Net, umożliwia podłączenie i korzystanie z licznych aplikacji dostępnych w sklepie Google’a i Apple Store. System multimedialny w samochodach Volkswagena nie tylko umożliwia korzystanie z aplikacji, ale teraz daje kierowcy możliwość wydawania poleceń głosem za pośrednictwem Siri (Apple) lub Google Voice.

Opcję tę można zamówić do wszystkich pojazdów wyposażonych w system radiowy Composition Media lub w system radiowo-nawigacyjny Discover Media. Oprócz nowego Volkswagena Tourana i Sharana system jest dostępny także dla modeli Polo, Beetle, Golf, Golf Sportsvan, Golf Cabriolet, Scirocco, Jetta, Passat i Passat Variant, CC oraz Tiguan. W systemie radiowo-nawigacyjnym Discover Pro (dostępny do wszystkich wersji Golfa, Tourana i Passata) funkcja App-Connect należy do wyposażenia seryjnego.

d3ezqjc

Rozszerzenie systemu o usługę „Guide&Inform”, która łączy najważniejsze funkcje Car-Net, pozwala na przekazywanie kierowcy informacji podczas jazdy. I tak np. system w czasie rzeczywistym ostrzega o korkach na drodze, informuje o liczbie wolnych miejsc na okolicznych parkingach i wskazuje stacje oferujące paliwo po najkorzystniejszych cenach. Oprócz korzystania z powyższych funkcji system umożliwia także zaprogramowanie celu podróży w domu czy w biurze i wysłanie go do systemu nawigacyjnego w samochodzie.

Google Street View i Google Earth dostarczają kierowcy zdjęcia (także satelitarne), które bardzo dokładnie odwzorowują charakterystyczne miejsca na zaprogramowanej trasie, ułatwiając orientację. System ma też funkcję wyszukiwania celów specjalnych, dzięki której można łatwo odnaleźć znajdujące się w pobliżu restauracje, muzea czy kina, a jednocześnie sprawdzić nawet, jakiej pogody można się spodziewać w miejscu docelowym.

Bardzo interesującą nowością dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach jest system sterowania Volkswagen Media Control, dzięki któremu można bezprzewodowo (poprzez WLAN) połączyć tablety i iPady z samochodowym systemem multimedialnym (Discover Media lub Discover Pro). Dzięki temu pasażerowie mogą wybierać utwory muzyczne albo zgrywać na swoje tablety informacje z systemu radiowo-nawigacyjnego nie rozpraszając kierowcy.

Korzystanie z licznych przydatnych funkcji „Guide&Inform” oraz App-Connect stało się możliwe dopiero dzięki mobilnemu połączeniu samochodu z Internetem. Dane można pobierać na kilka sposobów:

- bezpośrednio poprzez smartfon – po połączeniu smartfona z systemem multimedialnym w samochodzie,
- za pośrednictwem osobnej karty SIM, użytej w tzw. Car-Sticku, który należy umieścić w porcie USB (dostępny jako opcja),
- za pośrednictwem karty SIM umieszczonej bezpośrednio w czytniku kart, w autach z urządzeniem radiowo-nawigacyjnym Discover Pro i instalacją telefoniczną Premium (dostępne opcjonalnie).

Źródło:Volkswagen

mp/moto.wp.pl

d3ezqjc

Podziel się opinią

Share

d3ezqjc

d3ezqjc