Trwa ładowanie...
d4ceza0
wiadomości

Bydgoszcz/ Powstanie punkt informacyjny o inwestycjach drogowych w regionie

Share
d4ceza0

Punkt Informacyjny ds. Inwestycji zacznie działać od czwartku w oddziale GDDKiA w Bydgoszczy. To odpowiedź na duże zainteresowanie mieszkańców regionu inwestycjami drogowymi realizowanymi na terenie Kujaw i Pomorza, m.in. budową drogi ekspresowej S5.

"Zdecydowaliśmy się uruchomić Punkt Informacyjny ds. Inwestycji, ponieważ coraz więcej mieszkańców województwa przyjeżdża do naszej siedziby, by uzyskać informacje związane zwłaszcza z trzema inwestycjami. Są to: budowa obwodnicy Inowrocławia, przy której prace rozpoczną się wiosną, budowa obwodnicy Brodnicy, gdzie prace już trwają i budowa drogi S5" - powiedział we wtorek PAP rzecznik oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy Tomasz Okoński.

Jak podkreślił, bardzo dużo pytań związanych jest z drogą S5, ponieważ w Kujawsko-Pomorskiem będzie ona przebiegała na odcinku liczącym 130 km i w efekcie dotyczy wielu działek, w wielu gminach. "Mieszkańcy pytają nas, czy będą +wykupieni+, którędy droga pobiegnie, czy będą mieli do niej daleko, czy blisko, czy zostanie zamontowany ekran" - wskazał Okoński.

Jak dodał, często są to pytania szczegółowe, na które odpowiedzi znają pracownicy odpowiedzialni za poszczególne kontrakty. Ci jednak nierzadko pracują w terenie, dlatego, jak poinformował rzecznik, bydgoski oddział GDDKiA wyznaczył jeden dzień w tygodniu - czwartek - w trakcie którego osoby nadzorujące najważniejsze inwestycje drogowe w regionie będą dostępne na miejscu - w siedzibie dyrekcji, w ramach Punktu Informacyjnego ds. Inwestycji.

d4ceza0

"Będzie można wtedy przyjść, zobaczyć mapy, zapoznać się z dokładnym przebiegiem drogi. W ten sposób unikniemy sytuacji, gdy ktoś przyjeżdża do nas z odległego zakątka regionu i nie zastaje na miejscu osoby nadzorującej daną inwestycję, ponieważ ta jest akurat w terenie" - zaznaczył Okoński.

Podkreślił, że nadal możliwy jest kontakt telefoniczny z GDDKiA w sprawie przedsięwzięć drogowych w regionie, ale gdy pytania są szczegółowe, wyczerpujących informacji udzieli na miejscu konkretny pracownik dyrekcji dróg, zajmujący się daną inwestycją lub jej fragmentem.

Rzecznik powiedział również, że gdy koncepcyjne dokumenty dotyczące S5 zostaną uszczegółowione przez wykonawców, bydgoski oddział GDDKiA zorganizuje indywidualne spotkania z mieszkańcami każdej gminy, przez którą przebiegać będzie droga. "Podczas takich spotkań postaramy się rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości, np. na temat tego, którędy droga przebiegnie, kto będzie miał zjazd, wjazd" - wyjaśnił Okoński.

d4ceza0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ceza0
d4ceza0
Więcej tematów