WP
Moto Target
Wiadomości
02-03-2009 (12:19)

Bugatti zwiększa produkcję

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Może to zabrzmi dziwnie, ale kosztujący ponad milion euro Bugatti Veyron sprzedaje się tak dobrze, że manufaktura w której montowany jest ten bolid nie nadąża z produkcją.

W związku z tym podjęto decyzję o zwiększeniu rocznej „produkcji” z planowanych 60 do…75 sztuk. Zdaniem rzecznika prasowego Bugatti popyt na ultraluksusowego Veyrona jest tak duży, że firma mogłaby sprzedawać nawet 300 egzemplarzy rocznie.

Jednak chcąc zachować ekskluzywność, nie zdecyduje się na taki krok. Poza tym klienci, którzy jako pierwsi wpłacili zaliczkę na Veyrona jeszcze przed rozpoczęciem produkcji w 2006 roku usłyszeli zapewnienie, że rocznie nie będzie powstawać więcej niż 100 sztuk tego modelu.

WP

Oficjalnie głównym powodem zwiększenia produkcji jest chęć skrócenia czasu oczekiwania do 12 miesięcy. Marce zależy też na ukróceniu praktyk polegających na odsprzedawaniu przez prywatnych dilerów nowych aut po zawyżonej cenie, bez czekania. Na portalach internetowych można znaleźć oferty sprzedaży Veyrona „od ręki” za 1,2-1,3 miliona euro.

Źródło: CAR, Informacja Mototarget

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP